Zapasy

Najnowsze Siatkówka Judo Wspinaczka na czas Kajakarstwo Pływanie
Najnowszy news
Zapasy
18 lutego 2024

Anhelina Łysak z brązem Mistrzostw Europy!

Anhelina Łysak rywalizowała w kategorii do 57kg zapaśniczych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Bukareszcie. Przedstawicielka #kamanteam zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i wywalczyła medal
Zapasy
25 września 2023

Anhelina Łysak z kwalifikacją olimpijską!

Przedstawicielka #kamanteam zajęła 5. miejsce w kategorii do 57 kilogramów na Mistrzostwach Świata w zapasach. Tym samym jako pierwsza z polskich zapaśników wywalczyła sobie bil...
Zapasy
31 lipca 2023

Anhelina Łysak ze srebrnym medalem XXVII Poland Open!

Na warszawskich matach dopingowaliśmy Anhelinę Łysak oraz Agatę Walerzak. W drodze do finału Anhelina spędziła na macie zaledwie kilka minut. Przed...
Zapasy
17 lipca 2023

Agata Walerzak i Angelina Łysak rywalizowały w Budapeszcie!

W dniach 13-16 lipca 2023 w stolicy Węgier, Budapeszcie, rozegrano czwarty z wyznaczonych przez UWW turniejów rankingowych. W zawodach wzięły udzia...
Zapasy
25 maja 2023

Medale zapaśniczych Mistrzostw Polski!

Zawodniczka #kamanteam - Angelina Łysak została Mistrzynią Polski nie tracąc nawet punktu. Agata Walerzak ze srebrnym medalem.

25.05.2023

Medale zapaśniczych Mistrzostw Polski!

Zawodami kobiet w Sieradzu zakończyła się tegoroczna seria XXXI zapaśniczych Mistrzostw Polski. W imprezie nie mogło zabraknąć zawodniczek #kamanteam, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony!

Mistrzostwa Polski były jedną z kluczowych imprez w kontekście powołań na światowy czempionat. Widać było to też po fakcie, że wszystkie czołowe reprezentantki walczyły w swoich docelowych, olimpijskich kategoriach wagowych. Najciekawiej było w kategorii do 57 kilogramów, gdzie wystąpiły aż cztery zawodniczki z ambicjami olimpijskimi, w tym nasza przedstawicielka Angelina Łysak.

Po długiej pasjonującej rywalizacji, zdecydowanie najlepsza okazała się Łysak. Zawodniczka #kamanteam została Mistrzynią Polski nie tracąc nawet punktu. Z Głodek wygrała przez tusz, z Wrzesień 6:0, a z Gil 2:0. Tym samym Angelina Łysak pokazuje, że to jej należy się bilet do Belgradu, gdzie będzie mogła bronić wywalczonego przed rokiem brązowego medalu Mistrzostw Świata w tej kategorii. 

W kategorii do 50 kilogramów srebrny medal wywalczyła inna przedstawicielka #kamanteam Agata Walerzak. Nasza przedstawicielka musiała w finale uznać wyższość medalistki Mistrzostw Świata -Anny Łukasiak. 

Początek wewnętrznych kwalifikacji do Mistrzostw Świata stał na bardzo wysokim poziomie. Oznacza to, że poziom kobiecych zapasów w Polsce może tylko rosnąć. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że przedstawicielki Kaman Sport prezentują tak wysoki poziom i zajmują tak wysokie lokaty!