Zwycięski thriller w Kobyłce, wygrana w Starych Babicach – kolejny udany weekend w wykonaniu naszych siatkarek!

27.11.2023

Za nami kolejny weekend pełen siatkarskich emocji, których dostarczyły nam zawodniczki obu drużyn. Nasz pierwszy zespół po prawdziwym siatkarskim horrorze wygrał na wyjeździe z ekipą z Kobyłki, natomiast druga drużyna w czterech setach pokonała również na wyjeździe zespół ze Starych Babic.

II Liga Kobiet

Mecz 8. kolejki II Ligi Kobiet wyjątkowo rozegraliśmy w piątkowy wieczór. Po dwóch stronach siatki stanęły zespoły zajmujące miejsca na podium tabeli grupy 2., więc kibice zacierali ręce na arcyciekawe widowisko i… takie właśnie otrzymali.
Początek spotkania nie zwiastował zbyt wielu emocji – nasze zawodniczki bardzo dobrze weszły w mecz i dzięki skutecznej grze odniosły pewne zwycięstwo w premierowej partii 17:25. Wysoko wygrany pierwszy set wprowadził w szeregi naszej ekipy niepotrzebne rozluźnienie, a ekipa z Kobyłki wyszła na drugą partię niezwykle zmotywowana. Gospodynie raz po raz napędzały swoją grę spektakularnymi obronami i mądrze rozgrywanymi piłkami na kontrze, natomiast nasze zawodniczki nie były w stanie znaleźć odpowiedzi na świetnie spisujące się w ataku i raz po raz obijające nasz blok siatkarki z Kobyłki. Po trzech setach na tablicy wyników widniał wynik 2:1 dla gospodarzy. Czwarty set również rozpoczął się świetnie dla Easy Wrap, które szybko objęły prowadzenie 6:1. Nasze siatkarki robiły co mogły, jednak przy wyniku 20:16 dla Kobyłki wydawało się, że nasza drużyna lada moment dozna pierwszej porażki w sezonie 2023/2024… I wtedy po raz kolejny zespół KSG Warszawa wspiął się na wyżyny umiejętności, wygrywając ostatecznie czwartą partię i doprowadzając do tie-break’a! W piątym secie udało nam się wyjść nawet na 3-punktowe prowadzenie (8:11) tylko po to, żeby po chwili bronić piłki meczowej (14:13). W tym momencie jednak nasze dziewczyny wrzuciły szósty bieg – najpierw zdobyły punkt skutecznym blokiem (14:14), a następnie wygrywając dwie kolejne akcje przy swojej zagrywce! Nasz zespół wrócił w tym meczu z dalekiej podróży, ale najważniejsze jest, że passa zwycięstw została podtrzymana! Przed nami ostatnie spotkanie w I rundzie rozgrywek – już w najbliższą sobotę we własnej hali podejmiemy vice-lidera tabeli, drużynę AZS Uniwersytet Gdański!

Easy Wrap Volley Kobyłka vs KSG Warszawa 2:3 (17:25, 25:19, 25:22, 22:25, 14:16)

II Liga Mazowiecka

Nasza druga drużyna swoje spotkanie w ramach II Mazowieckiej Ligi Kobiet rozegrała w niedzielny wieczór w Starych Babicach. Pierwszy set to pełna kontrola boiskowych wydarzeń, pewna i skuteczna gra i wysokie zwycięstwo (11:25). Później jednak siatkarki z Babic pokazały, że nie zamierzają sprzedać tanio skóry, zawieszając naszej drużynie poprzeczkę znacznie wyżej, niż w premierowej odsłonie. Ostatecznie jednak nasze siatkarki stanęły na wysokości zadania, wygrywając spotkanie w czterech setach i dopisując kolejne 3. punkty do ligowej tabeli! Na chwilę obecną zajmujemy 2. miejsce, ustępując jedynie drużynie SZS Łajski, który wyprzeda nas lepszym stosunkiem setów. Warto jednak zaznaczyć, że drużyna lidera ma rozegrane jedno spotkanie mniej. Przed nami bardzo ciekawa druga część sezonu! Trzymamy kciuki!

Modern Tax Huragan Stare Babice vs KSG Warszawa II 1:3 (11:25, 19:25, 25:20, 16:25)