Złota seria pary Brożyniak – Janiak !

26.06.2023

Para KAMAN BV TEAM Brożyniak / Janiak z kolejnym złotem! W Olsztynie rozegrano turniej siatkówki
plażowej w ramach cyklu Orlen Beach Volley Tour 2023. Pary rywalizowały o cenne punkty do
rankingu, który wyłoni uczestników turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

Bardzo cieszymy się z tego, że jako Kaman Sport Group byliśmy jednym z głównych organizatorów
turnieju
, a na czele stał przedstawiciel #kamanteam Michał Kądzioła. Był to jego debiut
organizatorski, ale doświadczenie które zdobył podczas swojej kariery sportowej z pewnością
pomogło i przełożyło się na mistrzowski poziom turnieju w stolicy Warmii i Mazur.

Para #kamanteam Brożyniak/Janiak rozpoczęła rywalizację od wygranej 2:0 z duetem
Tyszka/Pietkiewicz. Następnie w takim samym stosunku pokonali parę Podborączyński/Lorenc. W
ostatnim sobotnim meczu byliśmy świadkami kolejnych derbów „Kaman Sport Group”. Górą w tym
pojedynku byli Jędrzej i Piotr, tym samym zapewniając sobie awans do fazy medalowej. W półfinale
po drugiej stronie siatki ponownie stanęli Podborączyński/Lorenc i ponownie spotkanie zakończyło
się zwycięstwem 2:0 duetu #kamanteam!

W finale rywalami Jenio/Janio była litewska para Stankevičius / Knašas. Pierwszy set na przewagi dla
Kaman BV Team Brożyniak/Janiak, w drugim kontrolę nad meczem przejęli rywale i wygrali do 16. O
losach zwycięstwa musiał przesądzić tie-break. W nim duet #kamanteam wrócił do „swojej” dobrej
gry i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając ostatnią partię 15:12! Gratulujemy i
trzymamy kciuki za kolejne sukcesy oraz złote medale!

Drugi zespół #kamanteam Michał Korycki i Michał Kruk turniej rozpoczął od pewnego zwycięstwa 2:0
nad parą Chrobot/Bialkevich. Następnie po trzysetowej batalii duet Korycki/Kruk rozprawił się z parą
Lech/Jaroszczak. W derbach „Kaman Sport Group” góra byli Brożyniak/Janiak i to oznaczało, że o
awans do półfinałów trzeba będzie powalczyć w ćwierćfinale. W nim rywalami #kamateam byli
Kałuża/Brandt i to oni wygrali 2:0. Pierwszy set zdecydowanie, w drugim na przewagi, lecz koniec końców udział w ORLEN Beach Volley Tour Olsztyn 2023 para Korycki/Kruk zakończyła na