Zagraniczne turnieje par #kamanteam!

08.07.2024

Zagraniczne turnieje par #kamanteam!

Dwie pary #kamanteam Brożyniak/Janiak oraz Korycki/Kruk rywalizowały na zagranicznych turniejach Elite oraz Futures w szwajcarskim Gstaad oraz estońskim Rakvere.

Brożyniak/Janiak wzięli udział w turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w szwajcarskim Gstaad. Para #kamanteam otrzymali szansę gry w eliminacjach. Rywalami była amerykańska para Brewster / Webber, która po zaciętym spotkaniu okazała się lepsza i awansowała dalej. O losach drugiego seta decydowały ostatnie piłki, grane „na przewagi”. Niestety, 25:23 wygrali Amerykanie.

Natomiast para Korycki/Kruk grała w estońskim Rakvere w ramach turnieju Futures. W pierwszym meczu 2:0 pokonali łotewską parę Berzins/Namikis i awansowali do turnieju głównego. Para #kamanteam grała w grupie C. W pierwszym meczu ulegli 1:2 niemieckiemu duetowi Sowa/Just. Drugi mecz to porażka 1:2 z gospodarzami Piik/Korotkov. Ostatecznie Korycki/Kruk nie wychodzą z grupy i kończą turniej na 13. miejscu.

Wielka szkoda, bo były bardzo pozytywne momenty w naszej grze. Mieliśmy „na widelcu” drużynę z Niemiec, która wygrała ostatnie 2 World Toury. Następnie gospodarze wykorzystali nasze momenty słabości i dobrze utrzymali swój side-out. Turniej przegrany, ale na pewno nie stracony. Kolejne doświadczenie na międzynarodowym podwórku, z którego na pewno wyciągniemy wnioski mając wiele materiału do analizy. – komentuje Michał Korycki.

Cieszymy się, że nasze pary coraz częściej rywalizują na europejskich boiskach i prezentują się z bardzo dobrej strony!

Lecimy dalej! #wieszocokaman