Za nami Puchar Świata!

10.06.2024

W Monachium zakończył się Puchar Świata w strzelectwie sportowym. Najlepsi zawodnicy z całego globu rywalizowali o miano najlepszych, a wśród nich znajdowali się zawodnicy #kamanteam!

Zawody Pucharu Świata w strzelectwie sportowym rozgrywały się w dniach 31 maja – 7 czerwca w Monachium. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w strzeleckim świecie, które przyciąga setki zawodników z całego świata. Wśród nich są Julia Piotrowska oraz Maciej Kowalewicz, wspierani przez Kaman Sport Group! Julka start w imprezie rozpoczęła od konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów i zajęła 45. miejsce. Maciek pierwszy start zakończył na 24. pozycji, a startował w tej samej konkurencji. Kolejnego dnia nasi przedstawiciele wystartowali w jednym zespole, w konkurencji karabin pneumatyczny mix „DUET”, uplasowali się na 15. lokacie. W kolejnych dniach Julia zajęła 28. miejsce w konkurencji karabin dowolny 3×20 z wynikiem 589 pkt. Natomiast Maciek w eliminacjach w konkurencji karabin dowolny 3×20 strzałów uzyskał wynik 589 pkt. i przeszedł do kwalifikacji z 5 miejsca. Następnie w kolejnej fazie kwalifikacji z 582 pkt. uplasował się na 54. miejscu i niestety nie awansował dalej.

Teraz czas na chwilę odpoczynku i… powrót do treningów. Jedziemy dalej! #wieszocokaman