UKS ATENA KAMAN WARSZAWA – za nami tydzień pełen siatkarskich emocji!

28.11.2022

UKS ATENA KAMAN WARSZAWA – za nami tydzień pełen siatkarskich emocji!

Kolejny tydzień, czyli kolejne mecze i zwycięstwa siatkarek Ateny Kaman Warszawa. W tym tygodniu na siatkarskich parkietach mogliśmy oglądać nasze kadetki i juniorki.

Tydzień zaczęliśmy od spotkań pierwszego i trzeciego zespołu kadetek, które we wtorek 22 i środę 23 listopada mierzyły się z drużynami Sparty i Esperanto Warszawa. Siatkarki grające w I lidze mecz rozegrały na wyjeździe. Były to już kolejne derby stolicy w wykonaniu naszych zawodniczek. Spotkanie od początku stało na wysokim poziomie, czego można było się spodziewać po obu zespołach. Jednak to nasze siatkarki zawsze były o krok przed przeciwniczkami. Atenki pokazały się z bardzo dobrej strony, wykonywały pewne ataki i popełniały mało błędów własnych. Dzięki temu udało im się wygrać wszystkie trzy sety kolejno do 19, 17 i 19.

Trzeci zespół kadetek, grający w drugiej lidze grał na wyjeździe z drużyną UKS Esperanto Warszawa. Całe spotkanie przebiegało pod nasze dyktando. Siatkarki trenera Wójcika grały jak z nut i nie dały żadnych szans przeciwniczkom. Wygrały całe spotkanie 3:0 (25:11, 25:14, 25:15).

Kolejny mecz Ateny Kaman Warszawa odbywał się na szczeblu juniorskim. W hali przy ulicy Karmelickiej, nasze siatkarki podejmowały silnego przeciwnika OTPS Nike Ostrołęka. Od początku wiadome było, że spotkanie będzie stało na wysokim poziomie. Kibice mogli oczekiwać dużego widowiska i takie też dostali. Gospodynie pewnie weszły w mecz, były skuteczne we wszystkich elementach gry. Dzięki temu, udało im się wygrać pierwszego seta 25:21. W kolejnych setach lepsze okazały się być siatkarki z Ostrołęki i to one wygrały całe spotkanie 3:1. Mimo wyniku niekorzystnego dla naszego zespołu, trener podkreślał, że mecz stał na bardzo wysokim poziomie i nasze siatkarki zagrały dobre spotkanie.

W weekend zostały rozegrane aż 3 spotkania naszych zespołów. Na wyjeździe pierwszy zespół juniorek mierzył się z UMKS MOS Wola II Warszawa. Mecz od samego początku przebiegał pod nasze dyktando i był pokazem siły naszych siatkarek. Pierwsza partię wygraliśmy bardzo pewnie 25:9. W drugim i trzecim secie pojawiła się walka, jednak to nasze zawodniczki okazały się być w nich lepsze. Atena Kaman Warszawa wygrała całe derby 3:0.

Kolejny mecz to kolejne derby stolicy. Na wyjeździe trzeci zespół kadetek pod wodzą trenera Wójcika podejmował KS Saska Warszawa. Nasze siatkarki pokazały się w tym meczu z jak najlepszej strony. Weszły pewnie w spotkanie i je zdominowały. Popełniały mało błędów własnych oraz były skuteczne w ataku i zagrywce. Wygrały cały mecz 3:0 i tym samym zanotowały na swoim koncie 10 zwycięstwo w tym sezonie. Brawo!

Na koniec tygodnia, pięciosetowy dreszczowiec w wykonaniu naszych kadetek. W sobotę 26 listopada, w hali przy ulicy Karmelickiej, drugi zespół naszych kadetek mierzył się z drużyną Olimpu Tłuszcz. Było to już drugie spotkanie obu drużyn w tym sezonie i można było się spodziewać bardzo zaciętego meczu. Oba zespoły grały na bardzo wysokim poziomie, po obu stronach siatki widać było walkę o każdy punkt. Pierwszy set padł łupem siatkarek Olimpu. Druga odsłona meczu, podobnie jak pierwsza, stała na bardzo wysokim poziomie, jednak tym razem to naszym siatkarkom udało się postawić “kropkę nad i” i zdobyć dwudziesty piąty punkt. W spotkaniu stan 1:1 i gra “zaczyna się od nowa”. W trzecim secie, mimo zaciętej walki, lepsze w końcówce okazały się być przeciwniczki wygrywając seta do 22. Czwarta partia, to dla naszych siatkarek była walka o pozostanie w grze, a dla zawodniczek Olimpu Tłuszcz szansa na zakończenie spotkania. Mimo ‘gorszej’ sytuacji w meczu, nasze siatkarki nie poddały się! Udało im się wygrać seta i tym samym doprowadzić do remisu. Było jasne, że zwycięzcę spotkania wyłoni tie-break. Ten stał na najwyższym poziomie, żaden z zespołów nie chciał odpuścić zwycięstwa. W końcu, po grze na przewagi, naszym siatkarkom udało się wygrać piątego seta 17:15 i tym samym cały mecz 3:2. Było to niezwykle ważne zwycięstwo dla Ateny Kaman Warszawa.