UKS Atena Kaman Warszawa – tydzień pełen sukcesów!

10.10.2022

UKS Atena Kaman Warszawa – tydzień pełen sukcesów!

Czas na podsumowanie ostatniego tygodnia zmagań naszych młodzieżowych sekcji UKS Atena Kaman Warszawa! Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy to dla Was zebrać i przygotować wszystkie informacje w pigułce! 

Tydzień siatkarskich zmagań rozpoczął się od znakomitego meczu, który rozegrały siatkarki pierwszego zespołu UKS Atena Kaman Warszawa w kategorii kadetka. W ramach I ligi wojewódzkiej, na swoim terenie podejmowały MUKS Sparta II Warszawa. Było to pierwsze spotkanie drużyn w tym sezonie. Siatkarki Ateny bardzo dobrze weszły w mecz i od samego początku było widać ich dominację. Wszystkie sety przebiegały pod ich dyktando. Siatkarki trenera Beczka zminimalizowały ilość błędów własnych i skutecznie wyprowadzały akcje. Znaczna przewaga była widoczna w każdym secie, ponieważ siatkarki Ateny nie dały przeciwniczkom wyjść nawet z 15 punktów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

– – – – – – – – – – –

Dzień później mogliśmy obserwować kolejne derby Warszawy, tym razem na szczeblu juniorskim. W hali przy ulicy Konwiktorskiej pierwszy zespół Ateny zmierzył się z MOS Wola II Warszawa. Spotkanie od samego początku stało na bardzo wysokim poziomie. Oba zespoły zagrały koncertowo, kibice mogli podziwiać wielkie siatkarskie widowisko. Pierwszy set, po zaciętej grze na przewagi został wygrany przez gospodynie. Kolejny set poziomem dorównywał pierwszemu. Obie drużyny bardzo skutecznie broniły ataki przeciwnika, a później wyprowadzały ‘kontry’. Po zaciętej walce, drugi set padł łupem MOSu Wola. W meczu stan 1:1, czyli walka zaczyna się od nowa. W trzeciej partii znacząco lepsze okazały się być siatkarki Ateny Kaman Warszawa i całego seta wygrały 25:16. Czwarty i tym samym ostatni set przypominał początek meczu. Zacięta walka o każdy punkt. Dla siatkarek z Woli była to walka o pozostanie w grze, a gospodyń o zgarnięcie 3 punktów do tabeli. W samej końcówce lepsze okazały się być atenki i wygrały seta 25:20. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla siatkarek trenera Olenderka.

W II lidze juniorek II zespól Ateny zmierzył się z zespołem OTPS Nike Ostrołęka. Niestety dla stołecznych siatkarek nie był to udany wyjazd.  Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla przeciwniczek.

– – – – – – – – – – –

W piątek przy ulicy Konwiktorskiej miało miejsce starcie dwóch stołecznych drużyn. Drużyna UKS Atena III Kaman Warszawa zmierzyła się z KS Saska Warszawa. W pierwszym secie mogliśmy obserwować zaciętą walkę na wysokim poziomie. Jednak w końcówce lepsze okazały się być siatkarski Saskiej i po grze na przewagi wygrały seta. Falstart siatkarek Ateny. Gospodynie wyciągnęły wnioski i drugi set przebiegł już zupełnie inaczej. Od samego początku widać było dominację siatkarek trenera Wójcika, które nie pozwoliły rywalkom wyjść z 12 punktów. Kolejny set już zdecydowanie bardziej zacięty, jednak dalej pod kontrolą Atenek, wygrany do 19. Ostatnia partia meczu to już pokaz siły gospodyń. Atenki nie popełniały błędów własnych, zagrały swoją najlepszą siatkówkę. UKS Atena Kaman Warszawa wygrał całe spotkanie 3:1.

– – – – – – – – – – –

W weekend odbył się turnieju o Puchar burmistrza Woli. Wzięły w nim udział 2 drużyny UKS Atena Warszawa, I zespół kadetek oraz II zespół młodziczek. Jak co roku turniej stał na bardzo wysokim poziomie, wzięło w nim udział 10 zespołów z całej polski. Bardzo dobry występ odnotował zespół kadetek. Siatkarki trenera Beczka zajęły 2 miejsce, po tym jak w finale musiały uznać wyższość drużyny gospodyń, MOSu Woli. Najlepszą zawodniczką wybrana została Basia Ostrowska. Młodziczki ostatecznie zajęły 5 miejsce, a najlepszą zawodniczką została wybrana Asia Kwasiborska.

Na wyjeździe swoje kolejne ligowe spotkanie rozegrała II drużyna Ateny Warszawa w kategorii kadetka. W ramach II ligi wojewódzkiej stołecznej siatkarki zmierzyły się z MKS Iskrą Legionowo. Początek meczu nie przebiegał po naszej myśli. Atenkom brakowało koncentracji, a przeciwniczki wypracowały sobie kilkupunktowa przewagę. Jednak po jakimś czasie udało się ustabilizować grę i odrobić straty. Pierwsze dwa sety wygraliśmy kolejno do 16 i 17. Ostatni set to już dominacja warszawskich siatkarek, zakończony wynikiem 25:11. Siatkarki pod wodzą trenerki Katarzyny Rycaj-Frołow zapisują na swoim koncie kolejne bardzo cenne zwycięstwo.

– – – – – – – – – – –

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i trenerom fantastycznych wyników. Trzymamy kciuki za kolejne spotkania i razem spełniamy sportowe marzenia!