UKS ATENA KAMAN WARSZAWA – podsumowanie tygodnia!

17.10.2022

UKS ATENA KAMAN WARSZAWA – podsumowanie tygodnia!

Za nami bardzo intensywny tydzień. Swoje mecze rozegrały zespoły z każdej grupy wiekowej. W akcji mogliśmy oglądać oba zespoły młodziczek, juniorek i pierwszy zespół kadetek.

Tydzień rozpoczął się od siatkarskiego dreszczowca w Legionowie. W I lidze kadetek Atenki zmierzyły się z LTS Legionovią Legionowo. Jako, iż obie drużyny od dawna królują w mazowieckich rozgrywkach, śmiało można mówić, że było to spotkanie na szczycie. Kibice mogli oczekiwać wielkiego siatkarskiego widowiska i takie też dostali. Siatkarki obu drużyn stanęły na wysokości zadania i od pierwszej piłki było widać walkę o każdy punkt. Zwycięzcę meczu wyłonił dopiero tie-break, tym razem niestety na niekorzyść drużyny z Warszawy. 

Kolejnego dnia swoje meczy rozegrały oba zespoły juniorek. Pierwszy zespół zmierzył się z MUKS Radomką Radom, natomiast drugi z UKS Esperanto Warszawa. Były to dwa zupełnie różne spotkania. Pojedynek z zespołem z Radomia był niesamowicie zacięty i zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. Natomiast mecz z drużyną Esperanto przebiegł szybko i pod dyktando siatkarek z Ateny. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 i w żadnym z setów przeciwniczki nie wyszły z 15 punktów.

W weekend odbył się także pierwszy turniej ligowy młodziczek. Rozgrywki w tej grupie wiekowej wyglądają właśnie w taki sposób, że odbywają się dwudniowe turnieje, a nie pojedyncze mecze. W związku z tym nasze młodziczki z 2. oraz 3. zespołu miały dużo grania, grające odpowiednio w IV i X lidze. Atenki obu zespołów spisały się na medal wygrywając wszystkie spotkania i awansując do wyższych lig.

Liga IV – Młodziczka 2

UKS Atena Kaman Warszawa – LOS II Nowy Dwór Mazowiecki 2:0

UKS Atena Kaman Warszawa –Olimp I Mińsk Mazowiecki 2:0

UKS Atena Kaman Warszawa – UKS Esperanto Warszawa 2:1

Wyniki spotkań X Liga – Młodziczka III

UKS Atena III Kaman Warszawa – UKS BSS Irzyk 2 : 0 (25:18) ; (25:20)

UKS Atena III Kaman Warszawa – LKS Wrzos II Międzyborów 2 :1 (23:25) ; (25:21) ; (15:4)

UKS Atena III Kaman Warszawa – 4 Koła PTS Płońsk 2:0 (25:11) ; (25:10)

W kolejnym turnieju ligowym drugi zespół wystąpi w lidze III, natomiast zespół trzeci w lidze IX.

Nasz pierwszy zespół młodziczek swój pierwszy turniej ligowy rozegra w następny weekend, czyli 22-23.10. To oznacza, że wszystkiego dowiecie się z kolejnego tekstu, który dla Was przygotujemy. 🙂