Tydzień pełen siatkarskich emocji z UKS Atena Kaman!

31.01.2023

Tydzień pełen siatkarskich emocji z UKS Atena Kaman!

Podsumowanie ostatniego tygodnia zaczynamy od ostatnich meczów naszych kadetek w fazie play-off. W dniach 25 i 26 stycznia nasze zawodniczki rozegrały dwumecz z siatkarkami MUKS Sparta Warszawa. Stawka pojedynków była bardzo wysoka, zwycięzca otrzymywał awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Mazowsza.

Podczas pierwszego spotkania to my gościliśmy na swoim terenie siatkarki Sparty Warszawa. Było to już kolejne spotkanie obu zespołów i wiadome było, że poziom będzie wysoki, a walka zacięta. W naszym zespole widać było ogromną determinację i skupienie na celu. Atenki bardzo dobrze weszły w mecz i gładko wygrały pierwszego seta do 15. Wszystkie elementy naszej gry funkcjonowały dobrze. W drugiej odsłonie tego spotkania poziom był już zdecydowanie wyższy, jednak nasze siatkarki nie odpuściły i wygrały również tę partię. Trzeci i tym samym ostatni set tego spotkania przebiegał już całkowicie pod nasze dyktando. Nasze siatkarki nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych szans. Atenki wygrały tę partię 25:13 i tym samym całe spotkanie 3:0.

Kolejny dzień, kolejny pojedynek między stołecznymi drużynami. Tym razem spotkanie odbywało się na hali przeciwniczek. Ten mecz był o wiele bardziej zacięty od pierwszego gwizdka sędziego. Spartanki chciały się zrewanżować, wygrać mecz i doprowadzić do stanu 1:1, natomiast nasze siatkarki miały w głowie tylko jeden cel – wygranie spotkania i awans. Otwierająca partia już wywołała u wszystkich ogromne emocje, oba zespoły grały na bardzo wysokim poziomie. Set po walce na przewagi padł łupem przeciwniczek. Kolejna partia została wygrana przez nasze zawodniczki do 19. W meczu stan 1:1 i walka zaczyna się od nowa. Trzecia partia po zaciętej walce została wygrana przez siatkarki Sparty. Czwarty set dla Atenek był walką o pozostanie w grze, natomiast dla naszych przeciwniczek był szansą na zakończenie spotkania. Jednak nasze siatkarki tak łatwo się nie poddają, Atenki podniosły jeszcze wyżej poziom swojej gry i wygrały tego seta 25:20. Zwycięzcę tego spotkania musiał wyłonić tie-break. Ten został wygrany przez siatkarki UKS Ateny Kaman Warszawa 15:9. Tym samym nasze siatkarki zapewniły sobie awans do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza, który odbędzie się w dniach 10-12 lutego.

W weekend w Mysiadle odbył się turniej „rozstawieniowy” zespołów mini-siatkówki. W sobotę rywalizowały grupy “dwójek” i “trójek”, natomiast w niedzielę najstarsza kategoria “czwórki”. W najmłodszej kategorii wiekowej Atenę Kaman Warszawa reprezentowało aż 9 zespołów. Był to pierwszy turniej Mistrzostw Mazowsza Kinder+Sport. Było dużo emocji, fajnej gry i odrobinę łez. W końcowym bilansie jesteśmy na plus. Najlepiej wypadł pierwszy zespół, który wygrał wszystkie swoje spotkania.

Atenę Kaman Warszawa w kategorii trójek reprezentowały 3 zespoły. Drużyna pierwsza wygrała wszystkie swoje mecze i tym samym zajęła pierwsze miejsce w grupie. Pozostałe dwa zespoły grały ze zmiennym szczęściem i zajęły dalsze miejsca w grupie.

W najstarszej kategorii “czwórek” mogliśmy oglądać 4 zespoły Ateny Kaman Warszawa. Drużyna Atena I podczas tego turnieju zmierzyła się z zespołami MOS Wola Warszawa, Sęp Żelechów, LTS Legionovia oraz Wisła Płock. Naszym siatkarkom udało się wygrać 3 z 4 spotkań, taki wynik daje nam 2 miejsce w grupie.

Atena 2 – 4 wygrane, 1 przegrana, 2 miejsce w swojej grupie
Atena 4 – 1 wygrana, 4 przegrane, 5 miejsce w swojej grupie
Atena 5 – 0 wygranych, 5 przegranych, 6 miejsce w swojej grupie

Atena 2 zaprezentowała się solidnie, ulegając tylko drużynie o lepszych warunkach fizycznych z Międzyborowa. Mniej doświadczonym zawodniczkom z Ateny 4 i 5 zabrakło szczęścia i każda z ekip przegrała dwa mecze na przewagi. Przed wszystkimi ekipami dużo pracy przed najbliższym turniejem.

Trzymamy kciuki za jak najlepsze występy i ciągły rozwój! 🙂