Trzy medale Julii Piotrowskiej Mistrzostw Europy w strzelectwie!

04.03.2024

Julia Piotrowska wywalczyła srebrny medal strzeleckich Mistrzostw Europy w karabinie pneumatycznym na 10 metrów. Brąz przypadł drużynie, w której obok Piotrowskiej wystąpiły Aneta Stankiewicz i Izabella Dudek. Trzeci medal Julia wywalczyła w konkurencji TRIO WOMEN. Mistrzostwa Europy najlepszych strzelców i strzelczyń odbyły się w ubiegły weekend w węgierskim Gyor.

W piątek 1 marca wicemistrzynią Europy w karabinie pneumatycznym została Julia Piotrowska, która już w ubiegłym roku zapewniła sobie kwalifikację olimpijską. Julka zgromadziła 251,3 pkt, a wyprzedziła ją tylko Niemka Anna Janssen – 253,1. Trzecia była Szwajcarka Audrey Cogniat -230,3. Tytuł wicemistrzyni Europy to największy indywidualny seniorski sukces urodzonej w 2001 roku zawodniczki.

To nie jedyny sukces Julki, gdyż Polki w składzie Julia Piotrowska, Aneta Stankiewicz i Izabella Dudek stanęły również na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej w karabinie pneumatycznym. Klasyfikacja obejmowała wyniki trzech najlepszych zawodniczek w kwalifikacjach. Dodatkowo w konkurencji karabin MIX przedstawicielka #kamanteam zajęła 22. miejsce w parze z Tomkiem Bartnikiem. Natomiast w konkurencji drużynowej Trio Woman 2. miejsce.