Stokowski rywalizował w Mistrzostwach Europy!

24.06.2024

W stolicy Serbii odbyły się Mistrzostwa Europy w pływaniu. O medale walczyli najlepsi sportowcy, a wśród nich znalazł się przedstawiciel #kamanteam – Kacper Stokowski!

Kacper wystartował w czterech konkurencjach. Zaczynając od 50 metrów „grzbietem”. Pierwszy start w eliminacjach Kacper ukończył na 4. miejscu w swoim wyścigu i z czasem 25,41 awansował do półfinału. Niestety, w nim Stokowski dopłynął do mety na 6. lokacie i zakończył rywalizację na tym etapie.

Jeśli chodzi o 100 metrów stylem grzbietowym to Kacper rozpoczął od wygrania startu eliminacyjnego z czasem 54,04. Następnie w półfinale czas 53,85 i drugie miejsce, a to oznaczało awans do finału. W najważniejszym wyścigu na tym dystansie przedstawiciel #kamanteam uzyskał czas 53,90 sekundy, a to dało mu piąte miejsce.

Stokowski rywalizował też w sztafetach. 4×100 metrów stylem zmiennym w składzie Stokowski, Kalusowski, Jaśkiewicz, Chowaniec, a w eliminacjach Dudys. Panowie awansowali z drugiego miejsca, gdzie uznali wyższość Austriaków. Kacper nie znalazł się w składzie na finał, ale miał swój udział w srebrnym medalu!

Natomiast w sztafecie 4 x 100 stylem zmiennym „MIX”, Kacper wystartował w wyścigu eliminacyjnym, który został wygrany przez biało-czerwonych i popisał się najlepszym czasem. W finale nasza reprezentacja została zdyskwalifikowana.