Srebrny medal Mistrzostw Świata dla Angeliki! 

21.05.2024

Srebrny medal Mistrzostw Świata dla Angeliki! 

Judoczka Angelika Szymańska zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w kat. 63 kg w Abu Zabi. Polka w finale przegrała przez waza-ari z Holenderką Joanne van Lieshout. Kapitalny występ zawodniczki #kamanteam!

Judoczka Angelika Szymańska zaprezentowała się z fantastycznej strony podczas Mistrzostw Świata w Abu Dhabi! Szymańska udział w imprezie rozpoczęła w fazie grupowej, gdzie w pierwszej rundzie otrzymała „wolny los”. Dalej pokonała Wenezuelkę Anriquelis Barrios, Kazaszkę Esmigul Kuyulovą i tym samym awansowała do finału grupy C. W nim po pasjonującej walce pokonała Australijkę, Katharinę Haecker i awansowała do walki o medale. 

W półfinale rywalką przedstawicielki #kamanteam była Andreja Leski ze Słowenii. Ponownie górą była Angelika, która wygrała i wywalczyła awans do wielkiego finału! Angelika Szymańska kontra Joanne van Lieshout, tak prezentowało się zestawienia ostatniej walki o złoty medal. Wynik? Zwycięstwo Holenderki i srebrny medal dla Angeliki! 

Finałowa rywalizacja z Holenderką van Lieshout była bardzo wyrównana. Rywalka otrzymała od sędziów ostrzeżenie, ale pół minuty przed końcem wykonała akcję zaliczoną jako waza-ari.

Do tej pory największym sukcesem zawodniczki #kamanteam był brązowy medal Mistrzostw Europy wywalczony w ubiegłym roku w Montpellier. Warto przypomnieć, że Angelika Szymańska ma już zapewnioną kwalifikację olimpijską! 

Duma i wielkie gratulacje!