Srebrne juniorki UKS Atena Kaman!

07.02.2023

W tym tygodniu cała uwaga była skupiona na naszych juniorkach, które w dniach 3-5 lutego
grały w Turnieju Finałowym Mistrzostw Mazowsza. Turniej rozgrywany był na hali w Nowym
Dworze Mazowieckim, a podczas niego nasze siatkarki mierzyły się z zespołami LTS
Legionovii Legionowo, MUKS Krótkiej Mysiadło oraz gospodyniami LOS Nowy Dwór
Mazowiecki.

W pierwszym spotkaniu Atenki mierzyły się z siatkarkami z Legionowa. Niestety mimo
walecznej postawy naszych zawodniczek, nie udało się przechylić szali zwycięstwa na
naszą stronę w żadnym z setów. W tym pojedynku musieliśmy uznać wyższość
przeciwniczek. Atena Kaman Warszawa ulega LTS Legionovi Legionowo 0:3 (22:25, 14:25,
21:25)

Drugiego dnia rozgrywek nasze siatkarki podejmowały zespół gospodyń. Obie drużyny
zaprezentowały wysoki poziom sportowy i stworzyły bardzo emocjonujące widowisko. Atenki
dobrze weszły w mecz i pewnie wygrały pierwszego seta do 18. W drugiej partii siatkarki z
Nowego Dworu Mazowieckiego zrewanżowały się i wygrały ją 25:21. W meczu stan 1:1
walka zaczyna się od nowa. Jednak nasze siatkarki miały w głowie tylko jeden cel – wygranie
tego spotkania aby dalej móc walczyć o najwyższe miejsca medalowe. W kolejnej odsłonie
meczu po naszej stronie było widać ogromne skupienie i determinację. Dzięki temu udało
nam się wygrać trzeciego seta 25:18. Czwarta partia była dla Atenek szansą na zakończenie
spotkania. Mimo wysokiej poprzeczki postawionej przez przeciwniczki i nerwowej końcówki
seta naszym siatkarkom udało się go wygrać 26:24. Tym samym zwycięsko zakończyliśmy
całe spotkanie wygrywając z gospodyniami 3:1. MVP meczu została wybrana Wiktoria
Wojtyniak, która rozegrała fenomenalne zawody.

Niedziela, czyli ostatni dzień turnieju i spotkanie przeciwko drużynie MUKS Krótkiej
Mysiadło. Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando i nasze siatkarki nie pozostawiły
przeciwniczkom najmniejszych szans. Wszystkie elementy naszej gry funkcjonowały bardzo
dobrze. Popełnialiśmy mało błędów własnych i skutecznie wyprowadzaliśmy ataki. Atenki
wygrały całe spotkanie 3:0 (25:14, 25:17, 25:18). MVP meczu została wybrana Weronika
Urbańska.

Bilans dwóch wygranych i jednej porażki daje nam ostatecznie 2 miejsce w turnieju.
Indywidualną nagrodę dla najlepszej atakujące turnieju zdobyła Wiktoria Wojtyniak.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. LTS Legionovia
2. UKS Atena Kaman Warszawa
3. LOS Nowy Dwór
4. MUKS Krótka Mysiadło

Teraz z niecierpliwością czekamy na losowanie grup ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski!
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne spotkania juniorek oraz inne sekcje UKS Atena