Sportowcy KSG Olympic Dreams z medalami Pucharu Świata!

27.05.2024

Sportowcy KSG Olympic Dreams z medalami Pucharu Świata!

Tor regatowy Malta przez ostatni weekend został opanowany przez kajakarzy z najwyższej światowej półki. Wśród nich byli zawodnicy #kamanteam, którzy rywalizowali w Pucharze Świata w sprincie kajakowym rozgrywanym w Poznaniu. Mamy medale!

Justyna Iskrzycka w duecie z Dominiką Putto wywalczyły brązowy medal w finale K2 na 500 metrów. W pierwszym wyścigu zajęły trzecie miejsce, co dało bezpośredni awans do finału. W nim po pasjonującej walce Justyna i Dominika uplasowały się na trzeciej lokacie.

Jest sezon olimpijski, szukamy najmocniejszych osad. Jest co robić, jest mocna grupa i widać, że kto nie wsiądzie, to popłynie – powiedziała Justyna w rozmowie z pzkaj.pl

Arsen Śliwiński razem z Wiktorem Głazunowem zdobyli srebrny medal w kategorii C2 na 500 metrów. Panowie wygrali swój pierwszy wyścig i co ciekawe, był to najlepszy czas całych zawodów. Jednak w „wolniejszym” finale musieli uznać wyższość Chińczyków.

Chińczycy byli właśnie jedynymi groźnymi konkurentami, na których się nastawialiśmy. Wygrali, więc czujemy niedosyt. Na treningach starty wychodzą nam dużo lepiej, niż dziś, był zbyt spokojny. Po to są PŚ, żeby popełniać błędy i wyciągać wnioski, aby później na głównych imprezach pokazywać się z jak najlepszej strony – przekonywał Śliwiński, który wraz z Głazunowem chce w czerwcu powalczyć o medal ME w Szeged. – Po latach pływania w różnych osadach, w tym roku tak się złożyło, że jesteśmy w jednej dwójce i ta współpraca układa się bardzo dobrze. Wiktor jest profesjonalnym zawodnikiem, wzajemnie się nakręcamy. W Szeged warunki są bardzo szybkie, pokazywaliśmy, że łódka z wiatrem bardzo ładnie nam się ślizga. Pojedziemy ścigać się o jak najwyższe miejsca – przedstawia zawodnik #kamanteam na łamach pzkaj.pl