Siatkarki Kaman Warszawa zwyciężają w meczu na szczycie tabeli!

31.10.2022

W ubiegłą sobotę byliśmy świadkami emocjonującego starcia pomiędzy siatkarkami Kaman Warszawa a zespołem UKS Orlęta Raszyn, który przystępował do spotkania z drugiego miejsca w tabeli z kompletem zwycięstw. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, jedna i druga strona popełniała wiele błędów, jednak w decydującym, piątym secie nasze siatkarki nie pozostawiły rywalkom złudzeń, wygrywając 6:15 i całe spotkanie 2:3!

Sobotnie spotkanie odbyło się na hali sportowej w Raszynie, przy ulicy Sportowej 30. Zgromadzeni kibice od początku szykowali się na długie, wyrównane starcie… i jak się okazało, bardzo słusznie!
Pierwszy set rozpoczął się od nieznacznego prowadzenia naszej drużyny. Jednak siatkarki z Raszyna przystąpiły do tego spotkania niezwykle zmotywowane i niesione dopingiem swoich kibiców w najważniejszym momencie seta potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 25:23. Jak się okazało – była to najbardziej wyrównana część tego meczu.

W następnych partiach sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie: wysoka wygrana Kaman Warszawa w drugim secie (17:25), następnie zwycięstwo gospodyń (25:21) oraz wyrównanie naszej drużyny (21:25).
Wydawało się, że tie break będzie niezwykle wyrównany… Jednak nasze młode siatkarki, wyraźnie podrażnione straconymi dwoma setami nie zamierzały tego dnia przerywać swojej zwycięskiej passy.
Solidna zagrywka, dobra gra w bloku oraz skuteczny kontratak dały pokaźne prowadzenie przy zmianie stron (1:8). Nasze zawodniczki, na czele ze świetnie dysponowaną Weroniką Urbańską kontynuowały dobrą grę i ostatecznie zwycięstwo 2:3 na trudnym terenie stało się faktem!

Wygrana oraz 2. punkty do ligowej tabeli pozwoliły nam kontynuować zwycięską passę i utrzymać fotel lidera!

Brawa dla Trenerów i Zawodniczek!

Już w najbliższą sobotę rozegramy kolejny ligowy mecz, tym razem we własnej hali podejmiemy drużynę WTS Warka. Serdecznie zapraszamy!