Puchar Świata w Poznaniu! Mamy złoto!

29.05.2023

W ostatni weekend w Poznaniu najlepsi sprinterzy kajakowi walczyli w drugim już w tym sezonie
Pucharze Świata. Na torze regatowym Malta biało-czerwoni pokazali się z bardzo dobrej strony, a
wśród nich byli przedstawiciele #kamanteam!

Na torze regatowym Malta w stolicy Wielkopolski blisko 400 kajakarzy z 44 krajów rywalizowało
o kolejne w tym sezonie punkty Pucharu Świata. Nie mogło zabraknąć sprinterów kajakowych z
Kaman Sport Group – Justyny Iskrzyckiej oraz Arsena Śliwińskiego.

Arsen Śliwiński
Przedstawiciel #kamanteam startował w C1 na 500 metrów. W przedbiegu zajął drugą pozycję i to
dało awans do półfinału. W nim Arsen zajął drugie miejsce i tym samym awansował do finału A. W
nim zawodnik Kaman Sport Group zajął 8. miejsce.

W finale C4 na 500 metrów Arsen Śliwiński, który startował razem z Aleksandrem Kitewskim, Łukasz
Witkowskim oraz Oleksiem Koliadychem wywalczyli złoty medal wyprzedzając przeciwników o
prawie dwie sekundy. Gratulacje!

Justyna Iskrzycka
W rywalizacji K2 na 200 metrów Justyna Iskrzycka w duecie z Katarzyną Kołodziejczyk zajęły 4.
miejsce. Do brązowego medalu brakło 0,15 sekundy.
Przedstawicielka #kamanteam startowała również w K1 na dystansie 500 metrów. W pierwszym
starcie zajęła trzecie miejsce, co dało jej awans do drugiego półfinału. W nim Justyna zajęła czwarte
miejsce i aby awansować do finału A zabrakło… 0,03 sekundy. Tym samym nasza zawodniczka udział
w Pucharze Świata kończyła startem w finale B. Justyna zdeklasowała w nim swoje przeciwniczki i z
ponad dwusekundową przewagą wygrała ten bieg.