Podsumowanie 2022 roku w wykonaniu naszych sportowców!

31.12.2022

Podsumowanie 2022 roku w wykonaniu naszych sportowców!

To już ostatni dzień 2022 roku, a więc najwyższy czas na podsumowanie. Jaki to było rok dla naszych sportowców? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Kacper Stokowski z pewnością rok 2022 zaliczy do udanych. Lider rankingu na 100 jardów stylem grzbietowym w USA, topowe pozycje w rankingach światowych, rekordy życiowe, medale Pucharu Świata i przede wszystkim medal Mistrzostw Świata w Melbourne! Pierwszy w karierze i z pewnością nie ostatni. Kacper realizuje swoje plany i cele sportowe, a co najważniejsze podniósł swój poziom o kolejny szczebel wyżej. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Zostajemy na basenie i przechodzimy do Alicji Tchórz, która w 2022 roku zdobyła medale na The World Games w Alabamie oraz na Memoriale Marka Petrusewicza, do tego dołożyła dobre występy na Pucharze Świata. W uzyskaniu jeszcze lepszych wyników przeszkodziły problemy zdrowotne, które dopadły Alę w ważnej części sezonu i wpłynęły na jej dyspozycję. Wierzymy, że w kolejnym roku będzie tylko lepiej!

Czas na naszych wspinaczy. Zaczynamy od Patrycji Chudziak, która w tym roku otarła się o medal Mistrzostw Europy. Podczas zawodów w Monachium zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i z czasem 7:45 zajęła czwarte miejsce. Do tego zajmowała wysokie pozycje podczas Pucharów Świata. Równa, wysoka forma przez cały sezon i dobry sezon w wykonaniu „Patki”!

Zostajemy na ściance, ale zmieniamy płeć. Hubert Przytuła w 2022 roku wygrał klasyfikację generalną Pucharu Polski oraz poprawił swoją „życiówkę”. Po raz pierwszy w karierze brał też udział w Pucharze Świata oraz Europy. Często o ostatecznym wyniku decydowały niuanse, setne sekundy, ale Hubert nie przestaje wierzyć i ciężko pracuje, by następny rok był jeszcze lepszy!

Czas na judo i Beatę Pacut–Kłoczko, która w 2022 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Uzbekistanie. To niewątpliwie jeden z największych sukcesów „Beti” w jej dotychczasowej karierze, ale wiemy, że największe sukcesy jeszcze przed Nią! Oprócz medalu MŚ, nasza judoczka zaprezentowała się też z bardzo dobrej strony podczas zawodów Grand Prix, Grand Slamów oraz Mistrzostw Europy. Pozwoliło to awansować do czołówki rankingu światowego, a co za tym idzie zbierać punkty do awansu na IO! Gratulujemy!

Wracamy do sportów wodnych. Dla naszej kajakarki, Justyny Iskrzyckiej 2022 rok z pewnością był bardzo dobry, bo okraszony dwoma medalami Mistrzostw Europy! Oprócz tego miejsce tuż za podium Mistrzostw Świata oraz dobre występy w Pucharach Świata. Rok poolimpijski zawsze jest specyficzny, dlatego tym bardziej cieszymy się z wyników Justyny!

Zostajemy „na wodzie”, ale przechodzimy do Arsena Śliwińskiego. Nasz kanadyjkarz mocno wzbogacił swój dorobek medalowy. Złoto Mistrzostw Europy, srebro Mistrzostw Świata oraz medale Pucharu Świata. Mimo wielu przeciwności „organizacyjnych” Arsen nie przestawał wierzyć i trenować, a przy pomocy Kaman Sport Group pokazał, że determinacją i wolą walką można spełniać sportowe marzenia!

Nie zapominamy również o naszych siatkarzach plażowych, którzy rok 2022 z pewnością mogą zaliczyć do bardzo udanych! Mowa przede wszystkim oczywiście o parze Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, którzy zakończyli sezon spektakularnym sukcesem w postaci tytułu Mistrzów Polski! Wiele medali do swojej kolekcji dołożyła także para Błasiak/Łukaszewska jak i Korycki/Wawrzyńczyk. Michał Korycki w eksperymentalnym zestawieniu z Michałem Kądzioła zdobył swój pierwszy medal w turnieju z cyklu World Tour!

2022 rok zbliża się ku końcowi. Dla nas, jak i dla naszych sportowców był to bardzo dobry rok. Jako Kaman Sport Group rozpoczęliśmy swoją działalność i pierwszy rok zamykamy z workiem medali. Brawo dla wszystkich sportowców, trenerów, którzy przyczynili się do wyników!

Trzymamy kciuki za to, aby 2023 rok był jeszcze lepszy, aby udało się zdobyć jak najwięcej medali, życiówek oraz awansów na Igrzyska Olimpijskie. Wspólnie kontynuujemy walkę o sportowe marzenia!