Podium ORLEN Beach Volley Tour dla zawodników Kaman Sport!

17.07.2023

Turniej w Przysusze odbywał się w ramach cyklu Orlen Beach Volley Tour, czyli eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Do tej pory w ramach cyklu rozegrano zawody w Sulejowie, Stalowej Woli i Olsztynie. Do turnieju zgłosiły się najlepsze pary „plażowe”, a wśród nich nie mogło zabraknąć duetów #kamanteam!

Brożyniak/Janiak rozpoczęli od wygranej 2:0 nad parą Staszewski/Kapuśniak. Następnie w II rundzie w takim samym stosunku setów poradzili sobie z parą Chiniewicz/Malec. Kolejnymi przeciwnikami był duet Kałuża/Brandt i w tym meczu już nie było tak łatwo. Po trzysetowym pojedynku i wygranym tie-breaku w stosunku 15:13 para #kamanteam awansowała do półfinału. W nim rywalami była para Florczyk/Besarab i po zaciętym, ale dwusetowym meczu z awansu do finału cieszyła się para Brożyniak/Janiak! W finale czekała na nich inna para #kamanteam i oznaczało to fantastyczne widowisko w walce o złoty medal. Tak też się stało! W pierwszy secie do 13 górą byli Korycki/Kruk, ale drugi set przejdzie do historii. Wynik 36:34 mówi sam za siebie, kapitalne wymiany, widowiskowe obrony, spektakularne ataki i ogromna dawka emocji. Wszystko to, czego kibice oczekują od sportowych widowisk! Srebro dla pary Brożyniak/Janiak!

Droga do złotego medalu pary #kamanteam Korycki/Kruk wyglądała świetnie. W pierwszej rundzie pewne zwyciężyli nad parą Czachorowski/Lejawa. Następnie w stosunku 2:0 rozprawili się z drużyną Groszek/Ciemachowski. Ostatni mecz pierwszego dnia to starcie o półfinał, a rywalami byli Florczyk/Besarab. Ponownie #kamanteam Korycki/Kruk z pewnym zwycięstwem 2:0 i awansem do najlepszej „czwórki”! O awans do finału para Korycki/Kruk rywalizowała z duetem Lech/Jaroszczak. Był to kapitalny mecz, w którym były zwroty akcji, kapitalne wymiany i… zwycięstwo #kamanteam! Awans do finału i rywalizacja z parą Brożyniak/Janiak. Tak jak pisaliśmy wcześniej, w pierwszy secie do 13 górą Korycki/Kruk, ale drugi set przejdzie do historii. Wynik 36:34 mówi sam za siebie, kapitalne wymiany, widowiskowe obrony, spektakularne ataki i ogromna dawka emocji. Wszystko to, czego kibice oczekują od sportowych widowisk! Po punktowej zagrywce Miłosza Kruka, kończącej mecz, para Korycki/Kruk odfrunęła z radości! Ogromne gratulacje!

W turnieju kobiet o zwycięstwo walczył Kaman BV Team Łukaszewska/Błasiak. Panie rozpoczęły turniej od wygranej 2:0 nad parą Bałdyga/Jagła. W drugiej rundzie #kamanteam musiał uznać wyższość duetu Zolnercikova/Nausch. Było to równoznaczne z „przejściem” na prawą stronę drabinki. Kolejnymi rywalkami była para Wardak/Adamek i zwycięsko z tego meczu wyszła para #kamanteam. Następnie Justyna i Iza zmierzyły się z zespołem Jochym/Kruczek i tutaj również zwycięstwo w dwóch setach i awans do ćwierćfinału. W nim po drugiej stronie siatki stanęły Ciężkowska/Łunio i po dwusetowym starciu awans do strefy medalowej wywalczył… Kaman BV Team Łukaszewska/Błasiak! W półfinale nadszedł czas na rewanż i ponowną rywalizację z parą Zolnercikova/Nausch. Niestety, Justynie i Izie nie udało się zrewanżować rywalkom i to Czeszki ponownie były górą wygrywając półfinał 2:0 i awansując do finału. W walce o brązowy medal duet #kamanteam zmierzył się z parą Jundziłł/Ceynowa. Niestety, to rywalki okazały się lepsze i dość zdecydowanie wygrały 2:0, w setach do 13 i 16. Tym samym Iza i Justyna turniej w Przysusze zakończyły na czwartym miejscu.