Plaża Open Cieszyn 2022 na medal!

05.07.2022

W dniach 1-3 lipca nasza para Kaman Beach Volleyball Team Kądzioła/Ociepski wzięła udział w historycznym turnieju. Plaża Open rozgrywana była jednocześnie w dwóch krajach – w Polsce oraz w Czechach, a dokładnie w Cieszynie.

Na samym początku warto dodać, że oprócz walki z przeciwnikami, wszystkie pary musiały zmierzyć się z rekordowymi upałami, a także… z burzami, które przerywały spotkania! Również nasza para musiała rozgrywać swoje piątkowe spotkanie przy ogromnych powiewach wiatru i czekać, aż warunki atmosferyczne choć trochę się unormują.

Jednak gdy już Kaman BV Team pojawił się na boisku, to prezentował się z jak najlepszej strony. W piątkowych eliminacjach nasz zespół rozegrał dwa spotkania i oba wygrał 2:0. Najpierw z parą Adamiak/Kopeć, a następnie z duetem Lewicki/Maziarek.

W sobotę rozpoczęła się rywalizacja w turnieju głównym Plaża Open. Ten dzień również duet Kądzioła/Ociepski zakończyli bez przegranego… seta! Trzy spotkania i trzy zwycięstwa 2:0. Najpierw wygrana z zespołem Jan Mrkous/František Pihera. Później zwycięstwo nad parą Piotr Groszek/Kamil Warzocha, a na koniec sobotnich zmagań w ćwierćfinale triumf nad czeskim duetem Matyáš Ježek/Lukáš Kittel.

Ni mniej, ni więcej, oznaczało to, że w niedzielę Kaman Beach Volleyball Team będzie walczyć w strefie medalowej. W półfinale nasza drużyna była górą 2:0 nad zespołem Štěpán Havlín/Jindra Zavadil i na deser… czekał finał!

W nim niestety lepszy okazał się duet Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak, który wygrał spotkanie w trzech setach i stanął na najwyższym stopniu podium. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, oba zespoły prezentowały kapitalne zagrania jak ataki tyłem do siatki, czy ataki z 4 metra w… 2 metr rywala.

Podsumowując. Siedem meczów, sześć zwycięstw 2:0 i jedna porażka 1:2 w finale. Srebrny medal na szyjach naszego duetu i apetyty na więcej!