Piąte miejsce Beaty Pacut-Kłoczko!

15.05.2024

Reprezentantka #kamanteam, Beata Pacut-Kłoczko, rywalizowała w kolejnych zawodach z cyklu Grand Slam Judo. Tym razem najlepsze zawodniczki toczyły batalie w Kazachstanie.

Grand Slam to zawody, w których udział biorą najlepsze zawodniczki na świecie. Wśród nich znalazła się Beata Pacut-Kłoczko, która rywalizowała w kategorii do 78. kilogramów. Beata udział w turnieju rozpoczęła od walk w grupie D. W pierwszej rundzie przedstawicielka #kamanteam miała wolny los i bez trudu awansowała dalej. Kolejna walka to zwycięstwo nad Juliją Migle Dudenaite, która poskutkowała awansem do finału grupowych potyczek. W nim Beata wygrała z Włoszką Giorgią Stangherlin i awansowała do finałowej części zawodów.

W półfinale rywalką „Beti” była Anna Olek, która pokonała naszą przedstawicielkę, a to oznaczało walkę o brązowy medal. W ostatniej potyczce rywalką Beaty była Emma Reid. Po pasjonującym pojedynku górą była Brytyjka, która wywalczyła brązowy medal, a Beata Pacut-Kłoczko zakończyła turniej na piątym miejscu.

Jak w swoich mediach społecznościowych napisała Beata – Nie ważne jak jest Ci ciężko, rób dalej swoje i nie odpuszczaj celu, który sobie postawiłeś, a efekty w końcu zaskoczą. 2-tygodniowa podróż zakończona, wynikiem: brąz i 5 miejsce = 850 pkt do rankingu olimpijskiego. Miejsce tuż za podium zawsze „trochę” boli, ale jestem zadowolona z dobrych walk i ładnego judo!

Gratulujemy kolejnego występu i punktów do rankingu!

Intensywny maj dla Beaty jeszcze się nie kończy. 22 maja dzień walk na Mistrzostwach Świata! Powodzenia!