Perfekcyjny początek sezonu w wykonaniu naszych siatkarek!

16.10.2023

Perfekcyjny początek sezonu w wykonaniu naszych siatkarek!

Sezon 2022/2023 zakończył się dla naszej debiutującej w rozgrywkach drużyny wymarzonym awansem do II Ligi Kobiet. Przed sezonem 2023/2024 dokonaliśmy kilku bardzo istotnych wzmocnień, jednocześnie kontynuując ideę, która polegała na budowaniu składu opartego na młodych i utalentowanych zawodniczkach z Mazowsza. Do zespołu dołączyły m.in. Aleksandra Jedut (wcześniej LTS Legionovia), Natalia Kierlewicz (AZS AWF Warszawa), Maja Kott, Julia Grzelak oraz Łucja Gawin (LOS Nowy Dwór Mazowiecki). Po bardzo pracowitym okresie przygotowawczym przyszedł czas na sprawdzian w rozgrywkach ligowych, który jak na razie nasze zawodniczki zdają na piątkę z plusem!

Za nami już dwie kolejki 2 Ligi Kobiet. Nasz zespół rywalizuje w grupie 2., w której to przyjdzie nam się mierzyć z drużynami m.in. z Warszawy, Olsztyna czy Gdańska. Sezon rozpoczęliśmy od wyjazdowego starcia w Mysiadle z tamtejszym MUKS Krótka. Nasze zawodniczki od samego początku spotkania narzuciły swój rytm gry, co zaowocowało pewnym zwycięstwem w trzech setach i zapewniło pierwsze, historyczne 3 punkty do ligowej tabeli!

MUKS Krótka Mysiadło vs KSG Warszawa 0:3 (12:25, 17:25, 13:25)

W drugiej kolejce mieliśmy okazję zadebiutować na własnym parkiecie, którym w tym sezonie jest hala OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2A. Naszym przeciwnikiem był młody zespół MUKS Sparta Warszawa. Trener Piotr Olenderek od samego początku spotkania dał szansę zabłysnąć zawodniczkom rezerwowym – w wyjściowym składzie Maję Kott zastąpiła Martyna Tołkaczewska, Olę Jedut – Weronika Urbańska, a Wiktorię Wojtyniak zastąpiła Daria Pieńkowska, debiutująca w nowym sezonie na pozycji atakującej. Liczne roszady i spora ilość błędów własnych momentami odbijały się na efektowności całego spotkania, jednak najważniejszym jest, że w najbardziej kluczowych momentach meczu nasze zawodniczki potrafiły stanąć na wysokości zadania, ostatecznie wygrywając 3:1 i dopisując kolejne 3 punkty do ligowej tabeli! Po dwóch kolejkach zajmujemy fotel lidera i… nie zamierzamy go opuszczać! 🙂

KSG Warszawa vs MUKS Sparta Warszawa 3:1 (25:13, 25:22, 24:26, 25:15)


W sezonie 2023/2024 mamy również drugi zespół, występujący w barwach naszego Klubu w ramach rozgrywek II Ligi Mazowieckiej – zbudowany głównie z byłych zawodniczek UKS Esperanto oraz UKS Atena KSG Warszawa. Podopieczne trenerki Olgi również zaczęły sezon z najwyższego C! Po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów, stosunek setów 6-0 i również zajmują fotel lidera swoich rozgrywek!

Tak trzymać dziewczyny! #wieszocokaman