Patrycja Chudziak tuż za podium Pucharu Świata!

12.09.2022

Patrycja Chudziak tuż za podium Pucharu Świata!

Puchar Świata we wspinaczce na czas to cykliczne zawody, w których występują najlepsi wspinacze z całego świata. Tym razem, w dniach 9-10 września rywalizacja toczyła się w stolicy Szkocji, Edynburgu. Udział w tej imprezie wzięło dwóch przedstawicieli Kaman Sport Group – Patrycja Chudziak oraz Hubert Przytuła.

Zaczniemy od Patrycji. W piątkowych eliminacjach w dwóch „biegach” osiągnęła następujące czasy – 7,59 s oraz 7,72 s co pozwoliło zająć jej szóste miejsce w kwalifikacjach i ze spokojem awansować do sobotniego finału. Tam rywalizacja toczyła się już w parach, gdzie dwie startowały razem i o awansie decydowało to, kto wygrał bieg. W 1/8 finału – wygrany bieg Patrycji i awans do ćwierćfinału z czasem 7,65 s. Jednak w ćwierćfinale przydarzył się delikatny błąd, który sprawił że Patrycja zakończyła bieg z czasem 8,71 s i odpadał z dalszej walki na tym etapie. Ostatecznie nasza przedstawicielka Puchar Świata w Edynburgu zakończyła na piątym miejscu.

Teraz czas na Huberta, który spełnił swoje sportowe marzenia i po raz pierwszy mógł wziąć udział w Pucharze Świata. Tuż przed wylotem mogliśmy z nim porozmawiać, co możecie zobaczyć na naszym profilu na FB i widać było u niego ogromną ekscytację. Hubert w piątkowych eliminacjach osiągnął następujące czasy – 6,41 s oraz 6,29 s. Były to bardzo dobre wyniki, jednak nie pozwoliły one awansować do finału. Hubert zajął 23. miejsce w eliminacjach, a awans do finał zagwarantowała sobie najlepsza 16. Ile brakło do awansu? 0,22 sekundy, bo o tyle lepszy czas uzyskał zawodnik z szesnastej pozycji.

Gratulujemy naszym przedstawicielom, którzy walczą na arenie międzynarodowej i razem z nami spełniają sportowe marzenia!