Patrycja Chudziak startowała w Dżakarcie!

08.05.2023

Patrycja Chudziak startowała w Dżakarcie!

Za wspinaczami drugie rozdanie Pucharu Świata 2023. W dniach 6-7 maja najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy ścigali się w Dżakarcie. W imprezie rywalizowała także przedstawicielka #kamanteam, Patrycja Chudziak.

Patrycja zaprezentowała się z dobrej strony, zajmując wśród najlepszych zawodniczek świata 15. miejsce. „Patka” weszła do finałowej 16-stki z czasem 7,38. W wyścigu o najlepszą ósemkę niestety przytrafił się niewielki błąd. Jak doskonale wiemy, w tej dyscyplinie nie wybacza się nawet najmniejszych błędów. Tym bardziej na tak wysokim poziomie rywalizacji!


Przedstawicielka #kamanteam pokazała dużo dobrej sportowej jakości. Z Dżakarty wraca z kolejnym doświadczeniem i materiałem do analizy. Teraz czas na wnioski, a następnie powrót do treningów i walka o jak najlepszą formę, bo kolejne zawody Pucharu Świata w tej konkurencji odbędą się już 19-21 maja w Salt Lake City. 

Główną imprezą sezonu będą Mistrzostwa Świata w Bernie w drugiej połowie sierpnia. W Szwajcarii, oprócz medali, stawką będą olimpijskie kwalifikacje. Aby ją zdobyć trzeba zająć jedno z dwóch czołowych miejsc. Zmagania we wspinaczce sportowej planowane są także na Igrzyskach Europejskich w Krakowie 21 czerwca – 2 lipca.