Patrycja Chudziak o 0,262 sekundy od medalu na Mistrzostwach Europy we wspinaczce na czas!

16.08.2022

Patrycja Chudziak o 0,262 sekundy od medalu na Mistrzostwach Europy we wspinaczce na czas!

W poniedziałek, 15 sierpnia, na Mistrzostwach Europejskich w Monachium na Königsplatz do rywalizacji o medale wkroczyła przedstawicielka #KamanTeam – Patrycja Chudziak!

W dwóch biegach eliminacyjnych Patrycja uzyskała następujące wyniki – 8.267 oraz 7.639 – co pozwoliło jej zakończyć eliminacje na piątym miejscu. Do finałowej fazy zawodów awans uzyskało 16 najlepszych zawodniczek i tam rywalizacja toczyła się już systemem eliminacyjnym. Do ściany podchodziły dwie zawodniczki, które w jednym biegu bezpośrednio rywalizowały między sobą o awans do następnego etapu.

W 1/8 Patrycja rywalizowała Giulią Randi i wygrała ten bieg o… 0,042 sekundy. Wygrana, z czasem 7,686, pozwoliła awansować do ćwierćfinału. Tam mieliśmy polsko-polską rywalizację, gdyż przeciwniczką Patrycji była Anna Brożek. Jaki wynik? 7,766 i kolejne zwycięstwo naszej przedstawicielki! Tym razem „aż” o 0,087 sekundy.

W półfinale przed Patrycją czekało najtrudniejsze zadanie, bo jej przeciwniczką była Aleksandra Mirosław, która wszystkie swoje biegi kończyła poniżej siedmiu sekund. Tym razem było podobnie, Ola Mirosław z czasem 6,679 wygrała ten bieg i awansowała do finału. Natomiast naszej reprezentantce pozostała walka o brązowy medal. Rywalką była Natalia Kałucka i… niestety to rywalka okazała się lepsza o 0,262 sekundy. Patrycja Chudziak w biegu o brąz uzyskała czas 7,459 i zakończyła Mistrzostwa Europy tuż za podium.

Gratulujemy Patrycji świetnego występu i trzymamy kciuki za kolejne starty!