Patrycja Chudziak i Hubert Przytuła z medalami Mistrzostw Polski!

28.06.2022

Na początku czerwca, w Toruniu, odbyły się Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Nie mogło tam zabraknąć naszych sportowców – Patrycji Chudziak oraz Huberta Przytuły.

Zawody Schumacher Cup Toruń stały na bardzo wysokim poziomie i były wyśmienicie zorganizowane. Odbyły się w toruńskiej hali Arena, a organizatorem był Klub Wysokogórski w Toruniu.

Patrycja Chudziak zajęła drugie miejsce, choć w dwóch biegach eliminacyjnych miała najlepsze czasy. Jako jedyna zeszła poniżej 8 sekund. Podobnie w ćwierćfinale i półfinale, Patrycja osiągnęła najlepszy czas – 8,08. Niestety w finale, to rywalka okazała się lepsza i osiągnęła czas 7,80. Patrycja z czasem 8,18 w finale wywalczyła drugie miejsce.

Hubert Przytuła w biegach eliminacyjnych osiągnął piąty czas. W ćwierćfinale zszedł poniżej siedmiu sekund i awansował do półfinału, w którym niestety został zdyskwalifikowany. W biegu decydującym o brązowym medalu wyprzedził swojego rywala o prawie pół sekundy i… zdobył brązowy medal!