Passa podtrzymana, pewne zwycięstwa drużyn KSG Warszawa na koniec roku!

18.12.2023

Za nami ostatni w 2023 roku weekend pełen siatkarskich emocji w wykonaniu naszych siatkarek! Oba zespoły dostarczyły swoim kibicom wiele radości, pewnie zwyciężając swoje spotkania w trzech setach i kończąc rok z przytupem!

II Liga Kobiet

W meczu 11. kolejki II Ligi Kobiet nasz pierwszy zespół zmierzył się z czerwoną latarnią grupy 2., młodą drużyną Sparty Warszawa. Oficjalnie gospodarzem tego spotkania był zespół rywalek, ale ze względu na problemy z dostępnością hali sportowej ostatni mecz w tym roku kalendarzowym rozegraliśmy na naszym obiekcie przy ul. Niegocińskiej 2a.
Trener Piotr Olenderek zdecydował się na kilka roszad w podstawowym składzie – „etatową” atakującą Wiktorię Wojtyniak zastąpiła Daria Pieńkowska, kolejny już mecz w pierwszej szóstce rozegrała Weronika Urbańska, która zastąpiła Aleksandrę Jedut. Na środku siatki zamiast kapitan Natalii Kierlewicz mieliśmy okazję oglądać Łucję Gawin. Zmiany dotknęły również pozycji libero – cały mecz na tej pozycji rozegrała Weronika Matysiak.
Pomimo wielu zmian w składzie nasze siatkarki świetnie rozpoczęły to spotkanie, od samego początku narzucając przeciwnikowi swój rytm gry. Pierwszy set zakończył się wysokim zwycięstwem naszej drużyny (12:25). Młode siatkarki ze Sparty nie zamierzały jednak tanio sprzedać skóry – w drugim secie zaprezentowały się znacznie lepiej, natomiast w naszych szeregach zaczęły mnożyć się błędy własne i gdy na tablicy wyników zagościł wynik 24:20 wyrównanie stanu meczu wydawało się formalnością… Jednak w tym momencie nasz zespół po raz kolejny pokazał pazur – w polu zagrywki zameldowała się Aleksandra Baczewska, która po raz kolejny świetnymi zagrywkami pomogła drużynie odwrócić losy tego, wydawałoby się, przegranego już seta! Utracona szansa w drugiej partii ewidentnie mocno podcięła skrzydła rywalkom, które w trzecim secie uzbierały na swoim koncie jedynie 8 oczek.
Kolejna wygrana naszej drużyny stała się faktem! Było to 11 zwycięstwo z rzędu w lidze, rok 2023 kończymy oczywiście na czele tabeli 2 grupy 2 Ligi Kobiet z dorobkiem 32 punktów i fenomenalnym bilansem 11-0! Brawo!

Sparta Warszawa vs. KSG Warszawa 0:3 (12:25, 26:28, 8:25)

II Liga Mazowiecka

Kolejne zwycięstwo do swojego konta dopisały także zawodniczki KSG II, które w niedzielę (17.12.) udały się na mecz wyjazdowy do Przytyku. Zespół gospodarzy, KS GROM Przytyk, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli II Ligi Mazowieckiej nie zdołał przeciwstawić się naszej drużynie, która wygrała pewnie w trzech setach, nie pozwalając przeciwniczkom na przekroczenie bariery 20 zdobytych punktów w każdym z nich.
To już 9. zwycięstwo drużyny naszych rezerw, która w ligowej tabeli zajmuje aktualnie 2. miejsce, tracąc jedynie jeden punkt do lidera SZS Łajski, który w minionej kolejce niespodziewanie uległ drużynie z Kozienic. Teraz czas na zasłużony odpoczynek, a w nowym, 2024 roku – walka o awans do I Ligi Mazowieckiej! Trzymamy kciuki!

KS Grom Przytyk vs. KSG II Warszawa 0:3 (12:25, 16:25, 18:25)