Orlen Beach Volley Tour 2022 Kołobrzeg – podsumowanie turnieju.

08.08.2022

Za nami kolejny turniej z serii Orlen Beach Volley Tour 2022. Tym razem rywalizacja odbywała się w nadmorskim Kołobrzegu. Duet Kaman Beach Volleyball Team Kądzioła / Ociepski zajął czwarte miejsce, natomiast pary Łukaszewska / Błasiak oraz Korycki / Wawrzyńczyk zakończyły rywalizację na zmaganiach ćwierćfinałowych.

Korycki / Wawrzyńczyk

Mimo braku awansu do finałowej czwórki, Michał i Staszek zaprezentowali się w tym turnieju z bardzo dobrej strony. W pierwszym meczu grupowym rywalami była ekipa Zięba / Krasiński. Spotkanie od początku nie układało się po myśli naszego zespołu, po porażce w pierwszej odsłonie i kiepskim początku drugiej, na tablicy widniał już wynik 8:15… Jednak wtedy Kaman BV Team włączył szósty bieg, doprowadził do tie breaka, w którym po zaciętej rywalizacji górą byli nasi! Drugie spotkanie grupowe to starcie z Włoskim duetem Alfieri / Sacripanti. Pierwszy set to twarda walka punkt za punkt, Michał i Staszek mieli w górze nawet 2 piłki setowe… Jednak ostatecznie obronna ręką wyszedł duet z Półwyspu Apenińskiego, wygrywając całe spotkanie 2:0.

W fazie pucharowej doszło do fascynującego starcia z reprezentacyjnym duetem Zdybek / Lewandowski. Mecz dostarczył zgromadzonym kibicom wielu emocji i wyśmienitych akcji. Kaman BV Team wyszli z tego pojedynku zwycięsko po elektryzującym tie breaku! Eksplozja radości Michała Koryckiego po końcowym gwizdku to najlepsze podsumowanie tego spotkania…

Rozpędzony duet Kaman BV Team w meczu ćwierćfinałowym trafił na faworytów całego turnieju, australijską parę Zachery / Hodges. Rywale okazali się w tym meczu za mocni, Michał i Staszek ostatecznie przegrali spotkanie w stosunku 0:2, ale występ w całym turnieju oceniamy na wielki plus! To dobry prognostyk przed zbliżającymi się wielkimi krokami finałami Mistrzostw Polski!

Łukaszewska / Błasiak

Nasz żeński duet, podobnie jak Korycki/Wawrzyńczyk w turnieju męskim, zakończył zmagania na miejscu 5. Apetyty dziewczyn oraz kibiców były znacznie wyższe, ale… taki jest sport!

Sobotnie zmagania Justyna i Iza zaczęły z wysokiego C, wygrywając pewnie 2:0 z duetem Wiatr / Brzezińska. Oprócz Asi Wiatr olbrzymią przeszkodą był także… wiatr, wiejący w tym dniu z prędkością ok. 25km/h!

W drugim spotkaniu grupowym Kaman BV Team zmierzył się z reprezentacyjną dwójką Ciężkowska / Łunio. Dziewczyny postawiły bardzo trudne warunki, szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, a raz w drugą stronę… Na szczęście więcej chłodnej głowy zachowała Iza z Justyną, co zaowocowało zwycięstwem w stosunku 2:1 i awansem do ćwierćfinału, w którym czekał na nas świetnie spisujący się na tym turnieju duet Makaruk / Jakuć.

Starcie ćwierćfinałowe to znowu trzysetowa walka o każdy punkt. Walka zarówno z przeciwniczkami jak i bardzo trudnymi warunkami pogodowymi… z której ostatecznie nie udało się wyjść zwycięsko. Dziewczyny walczyły, robiły co mogły, ale rywalki tego dnia były po prostu zbyt silne!

Zmagania w Kołobrzegu Kaman BV Team Łukaszewska/Błasiak zakończyła ostatecznie na 5. lokacie. Z tego co wiemy, dziewczyny już ciężko trenują, żeby na następnym turnieju wrócić do strefy medalowej!

Ociepski / Kądzioła

Do tej pory, wszystkie wcześniejsze turnieje w ramach tego cyklu, nasza para kończyła na trzecim miejscu. Tym razem również „pudło” było na wyciągnięcie ręki… ale w meczu o brązowy medal nasi reprezentanci ulegli młodszym rywalom 2:1 i ostatecznie zajęli czwarte miejsce.

Jednak zacznijmy od początku… Para Kaman BV Team rozpoczęła rywalizację w sobotę od zwycięstwa 2:0 nad duetem Sdebel / Malec. Następnie w takim samym stosunku pokonali zespół Ciemachowski / Sobstyl. Dwa zwycięstwa dały bezpośredni awans do ćwierćfinału turnieju.

W walce o strefę medalową po drugiej stronie siatki stanęła reprezentacyjna para Szałankiewicz / Florczyk. Spotkanie odbyło się w sobotni wieczór, przy zachodzie słońca, ale co najważniejsze zakończyło się zwycięstwem naszych reprezentantów! Po pasjonującym spotkaniu i rywalizacji na przewagi w tie-breaku 16:14 to właśnie Kaman BV Team zameldował się w niedzielnym półfinale.

W walce o finał, w samo południe, duet Ociepski / Kądzioła rozpoczął rywalizację z australijską parą Schubert / Hodges. Pierwszy set pod dyktando rywali, którzy zdecydowanie wygrali premierową partię. W drugiej, początek również dla rywali, ale Kaman Beach Volleyball Team się nie poddał i w połowie seta odrobił straty i głównie za sprawą fenomenalnych zagrań „ Ociepa” doprowadził do remisu 15:15! Była walka, Michał i Marcin mieli swoje szanse, ale niestety to rywale wygrali 21 do 18 i awansowali do finału, a naszym reprezentantom pozostała walka o brąz.

Rywalami był kolejny duet reprezentacyjny – Kruk / Miszczuk. Pierwszy set dla Kaman BV Team, w drugim również prowadziła nasza para, jednak rywale odrobili straty i w końcówce, na przewagi, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W tie-breaku Kruk/Miszczuk w początkowej fazie seta wypracowali sobie trzypunktową przewagę, którą później kontrolowali. Marcin i Michał odrabiali, robili co mogli, ale niestety nie udało się wygrać tego seta, a co za tym idzie to rywali wywalczyli brązowy medal.

Trzy dotychczasowe turnieje Orlen Beach Volley Tour 2022 Kaman BV Team kończył na trzecim miejscu, tym razem „tylko” czwarte. Najważniejsze jest to, że w każdym z turniejów nasza para melduje się w strefie medalowej i prezentuje się z bardzo dobrej strony!

Przed naszymi plażowiczami teraz dwa tygodnie ciężkiej pracy i przygotowań do turnieju w Chełmie.