O 0,13 sekundy od Finału – Stokowski na 9. miejscu w eliminacjach

17.08.2022

0,13 sekundy… dokładnie tyle zabrakło przedstawicielowi Kaman Sport Group do awansu do finałowej ósemki podczas Mistrzostw Europy. Finał na 100 metrów stylem grzbietowym, w Rzymie, nie dla Kacpra.

W porannych eliminacjach Stokowski z czasem 54.44 zajął 9. miejsce i spokojnie awansował do wieczornego półfinału. W okolicach godziny 20, w pierwszym półfinale, Kacper startował z toru 6 i z czasem 54.18 zajął czwarte miejsce. Strata do zwycięzcy Apostolosa Christou wyniosła 0,98 sekundy.
Jednak to nie był jeszcze koniec, bo cały czas czekaliśmy na wyniki drugiego półfinału.

Niestety, drugi półfinał był szybszy i to zawodnicy z tego startu awansowali do finału, a Kacper… zajął ostatecznie 9. miejsce wśród wszystkich półfinalistów, a to oznaczało, że niestety nie awansował do finału. Ile brakło? 0,13 sekundy, właśnie o tyle naszego przedstawiciela wyprzedził Ole Braunschewig. Gratulujemy innemu reprezentantowi Polski – Ksaweremu Masiukowi, który z czasem 53.71 awansował do finału!

To nie koniec rywalizacji w Rzymie. Już dziś Kacper wystartuje sztafecie męskiej 4×100 stylem zmiennym. Trzymamy kciuki!