Mistrzostwa Polski w sprincie kajakowym z medalami!

12.06.2023

Zakończyły się 86. Mistrzostwa Polski Seniorów w sprincie kajakowym. Na torze regatowym Malta kibice mogli podziwiać najlepszych zawodników i zawodniczki w Polsce. W tym gronie nie mogło zabraknąć przedstawicieli #kamanteam!

Justyna Iskrzycka wywalczyła złoty medal w kategorii K1 na 1000 metrów! Przedstawicielka #kamanteam pewnie wygrała w eliminacjach i uzyskała bezpośredni awans do finału. W nim z przewagą prawie 2 sekund nie dała szans rywalkom i zajęła pierwsze miejsce!

Justyna startowała także w K1 na 500 metrów. Przedstawicielka #kamanteam w eliminacjach zajęła drugie miejsce i awansowała do drugiego półfinału. W nim zajęła pierwsze miejsce, wygrywając ten bieg o 0,06 sekundy i awansując do finału. Ostateczne starcie to wielkie emocje i walka do ostatnich metrów. Ostatecznie Justyna zajęła 5. pozycję, tracąc do trzeciego miejsce mniej niż 0,5 sekundy, a do zwyciężczyni 0,71 sekundy. Minimalne różnice.

W Poznaniu startowali także Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski, którzy w „czwórce” z Mateuszem Borgiełem oraz Mateuszem Zuchorą wywalczyli złoty medal w kategorii C4 na 1000 metrów, wyprzedzając rywali o ponad dwie sekundy. Ten sam skład w rywalizacji na 500 metrów zajął 2. miejsce, przegrywając swój bieg o niecałą sekundę, a dokładnie 0,85 sekundy.

Arsen i Michał walczyli także w C2. Para #kamanteam na dystansie 500 metrów zajęła 5. lokatę, choć strata do trzeciego miejsce wynosiła niecałe pół sekundy. Natomiast na dystansie 200 metrów duet #kamanteam był już poza zasięgiem rywali. Arsen oraz Michał wygrali wyścig z przewagą prawie sekundy nad drugą parą. Całej trójce przedstawicieli #kamanteam gratulujemy medali i bardzo dobrych występów podczas Mistrzostw Polski!