Michał Korycki i Michał Kądzioła kończą sezon brązowym medalem!

05.09.2022

Michał Korycki i Michał Kądzioła kończą sezon brązowym medalem!

Emocje po zeszłotygodniowych finałach Mistrzostw Polski nie zdążyły jeszcze opaść, tymczasem nasi siatkarze plażowi zdobyli kolejny cenny medal do kolekcji! W dniach 2-4 września na warszawskim Wilanowie odbył się turniej z cyklu 2022 VW Beach Pro Tour Futures. Nie mogło w nim zabraknąć reprezentantów Kaman Sport Group! Świeżo upieczony Mistrz Polski Michał Kądzioła połączył tym razem siły z Michałem Koryckim. Efekt? Brązowy medal!

Marcin Ociepski po zeszłotygodniowych zmaganiach we Wrześni zakończył sezon plażowy i z tytułem Mistrza Polski 2022 wrócił do treningów na hali. Jednak ekipie Kaman BV Team nie przeszkodziło to w zdobyciu kolejnego medalu w tym sezonie! Para Kądzioła/Korycki rozpoczęła zmagania od rywalizacji w grupie, gdzie w pierwszym meczu pokonali reprezentantów Chile Acevedo/Iglesias w stosunku 2:0 (21:18, 21:13). O zwycięstwie w grupie D decydował mecz z duetem z Omanu Ahmed/Haitham, w którym również lepsi okazali się nasi zawodnicy, zwyciężając w dwóch setach (21:12, 21:14). Dwa pewne zwycięstwa dały Michałom bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Spotkanie ćwierćfinałowe odbyło się w sobotni wieczór, przy sztucznym oświetleniu i pięknej scenerii, stworzonej przez organizatorów turnieju. O awans do strefy medalowej przyszło nam zmierzyć się z silnym duetem z Węgier, parą Hajos/Streli. Siatkarze zapewnili zgromadzonym kibicom fantastyczne widowisko, zakończone zwycięstwem naszej pary 15:13 w decydującym, trzecim secie!

Mimo, iż mecz zakończył się po 21:00, nasi zawodnicy wzięli także udział w ostatnim widowisku tego dnia, pokazowym Meczu Gwiazd, w którym mogliśmy zobaczyć w akcji m.in. Pawła Zagumnego czy Grzegorza Szymańskiego!

Mecze o medale odbywały się już w niedziele. Niestety półfinał nie poszedł po myśli naszego duetu, litewska para Juchnevic/Vasiljev okazała się zbyt mocna. Porażka 0:2 (19:21, 14:21) oznaczała walkę o brązowy medal z ekipą z Izraela Day/Cuzmiciov. Chłopaki szybko otrząsnęli się po meczu półfinałowym, w odpowiednim momencie spotkania potrafili wrzucić „piąty bieg”, co zaowocowało zwycięstwem 2:0 (22:20, 21:19)!

Wielkie gratulacje dla Wielkiego Michała Kądzioły, który na przestrzeni całego sezonu zakończonego Mistrzostwem Polski oraz kolejnym medalem z turnieju z cyklu Beach Pro Tour potwierdził status niekwestionowanej legendy siatkówki plażowej w naszym kraju!

Olbrzymie wyrazy uznania także dla Michała Koryckiego, dla którego to był pierwszy medal na arenie międzynarodowej! Cieszymy się, że możemy wspólnie spełniać sportowe marzenia! I wierzymy, że to dopiero początek…