Medalowy początek sezonu „plażowiczów”!

27.05.2024

Medalowy początek sezonu „plażowiczów”!

Za nami inaugurujący trzecią edycję cyklu ORLEN Beach Volley Tour turniej, będący zarazem pierwszym etapem eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Na terenie sulejowskiego centrum sportów plażowych rywalizowały najlepsze pary, w tym oczywiście przedstawiciele #kamanteam!

W turnieju udział brały dwa duety KSG Olympic Dreams i oba rywalizowały o najwyższe cele! Jędrzej i Piotrek turniej rozpoczęli od pewnej wygranej nad parą Dąbkowski/Cholewa (21:8, 21:11), następnie bez większych problemów rozprawili się z rywalami – Witkoś/Kaczmarek (21:17, 21:15). W trzecim sobotnim meczu 2:1 pokonali duet Krzemiński/Pietraszek i awansowali do półfinału. W nim kibice byli świadkami derbów KAMAN – Brożyniak/Janiak kontra Korycki/Kruk. Po dwusetowej batalii awans do finału wywalczyli Kruk/Korycki, a Jędrzej i Piotrek musieli zadowolić się walką o brązowy medal. Para #kamanteam w meczu o trzecie miejsce pewnie rozprawili się z duetem Florczyk/Besarab i wygrali 2:0. Brąz dla pary Brożyniak/Janiak!

Druga z par #kamanteam Korycki/Kruk turniej rozpoczęła pewną wygraną 2:0 nad duńskim zespołem Krogh/Madsen (21:13, 21:19). W drugim meczu po kapitalnej walce 2:1 wygrali z parą Lejawa/Beta (16:21, 25:23, 22:20). W pojedynku o bezpośredni awans do półfinału Korycki/Kruk musieli uznać wyższość rywali – Lech/Jaroszczak, którzy wygrali 2:0, a para #kamanteam musiała walczyć o strefę medalową „od prawej strony”. W niedzielny poranek para Korycki/Kruk o półfinał rywalizowała z parą Wiktoś/Kaczmarek i wygrała 2:0 (21:17, 24:22), awansując tym samym do półfinału. Rywal? Brożyniak/Janiak i po raz kolejny derby zespołów KAMAN! Kapitalne spotkanie Miłosza i Michała, którzy 2:0 pokonali swoich rywali i awansowali do finału. W walce o złoto ponownie zmierzyli się z parą Lech/Jaroszczak i… wygrali! Fantastyczne spotkanie w wykonaniu pary Korycki/Kruk, którzy rozprawili się ze swoimi rywalami w dwóch setach do 18 oraz 13. Zostając w taki sposób MISTRZAMI! 

Orlen Tour w Sulejowie był naszym drugim startem w tym roku, pierwszym w Polsce. Oczywiście patrząc pod kątem samego wyniku możemy być bardzo zadowoleni, osobiście bardziej cieszy mnie jednak styl i obraz naszej gry. Przed turniejem nie czuliśmy się jeszcze do końca pewni. Mieliśmy dość krótkie i burzliwe przygotowania, wprowadzamy sporo nowych rzeczy do naszej gry i przed startem nie wyglądało to idealnie. Z czasem gry w turnieju nabieraliśmy pewności. Ważnym aspektem psychologicznym jest dla nas fakt, że w Sulejowie pokonaliśmy medalistów Mistrzostw Polski z zeszłego roku, pary: Brożyniak/Janiak oraz Beta/Lejawa, a także duet Lech/Jaroszczak, który nie leżał nam w ostatnich meczach. Bardzo duża w tym zasługa naszego trenera – Piotra Marciniaka, który dostrzegł fragmenty naszej gry, które warto zmienić, mocne strony, na których warto bazować, a także odblokował nas na nowy system i nowy sposób myślenia o grze. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, ponieważ uważam, że potrzebowaliśmy takiego pozytywnego kopa oraz z samej jakości gry. Nie popadamy jednak w „hurraoptymizm”. Wiemy, że to dopiero początek sezonu i wracamy do ciężkiej pracy nad kolejnymi elementami naszego plażowego rzemiosła. Naszym kolejnym startem będzie Puchar Świata w Krakowie. Liczymy, że tam również pokażemy dobrą formę. Do Krakowa zapraszamy również wszystkich kibiców Beach Volleya! – mówi Michał Korycki. 

Gratulujemy!