Medale zapaśniczych Mistrzostw Polski!

25.05.2023

Medale zapaśniczych Mistrzostw Polski!

Zawodami kobiet w Sieradzu zakończyła się tegoroczna seria XXXI zapaśniczych Mistrzostw Polski. W imprezie nie mogło zabraknąć zawodniczek #kamanteam, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony!

Mistrzostwa Polski były jedną z kluczowych imprez w kontekście powołań na światowy czempionat. Widać było to też po fakcie, że wszystkie czołowe reprezentantki walczyły w swoich docelowych, olimpijskich kategoriach wagowych. Najciekawiej było w kategorii do 57 kilogramów, gdzie wystąpiły aż cztery zawodniczki z ambicjami olimpijskimi, w tym nasza przedstawicielka Angelina Łysak.

Po długiej pasjonującej rywalizacji, zdecydowanie najlepsza okazała się Łysak. Zawodniczka #kamanteam została Mistrzynią Polski nie tracąc nawet punktu. Z Głodek wygrała przez tusz, z Wrzesień 6:0, a z Gil 2:0. Tym samym Angelina Łysak pokazuje, że to jej należy się bilet do Belgradu, gdzie będzie mogła bronić wywalczonego przed rokiem brązowego medalu Mistrzostw Świata w tej kategorii. 

W kategorii do 50 kilogramów srebrny medal wywalczyła inna przedstawicielka #kamanteam Agata Walerzak. Nasza przedstawicielka musiała w finale uznać wyższość medalistki Mistrzostw Świata -Anny Łukasiak. 

Początek wewnętrznych kwalifikacji do Mistrzostw Świata stał na bardzo wysokim poziomie. Oznacza to, że poziom kobiecych zapasów w Polsce może tylko rosnąć. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że przedstawicielki Kaman Sport prezentują tak wysoki poziom i zajmują tak wysokie lokaty!