MEDALE MISTRZOSTW POLSKI DLA PRZEDSTAWICIELI #KAMANTEAM!

08.05.2023

W Olsztynie pływacy walczyli o medale w 95. Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców.
Przedstawiciele #kamanteam zaprezentowali się z bardzo dobrej strony!

Kacper Stokowski zajął pierwsze miejsce w finale na 100 m stylem grzbietowym, podczas pływackich
Mistrzostw Polski w Olsztynie. Przedstawiciel #kamanteam zajął to miejsce ex aequo z Ksawerym
Masiukiem. Kacper pokazał się z bardzo dobrej strony już w sesji eliminacyjnej. Stokowski z czasem
53,82 uzyskał minimum wymagane na lipcowe Mistrzostwa Świata w Japonii. W finałowym wyścigu
popłynął jeszcze szybciej, finiszując razem z Masiukiem. Obaj złoci medaliści osiągnęli czas 53,74.
Oprócz tego Kacper wywalczył też srebro na dystansie 50 metrów „grzbietem” oraz złoto w sztafecie
4×100 m stylem zmiennym.

W tej samej imprezie startowała Alicja Tchórz. Przedstawicielka #kamanteam wywalczyła brązowy
medal na 50 metrów stylem dowolnym
. Warto dodać, że zdobyła go osiągając najlepszy wynik w
sezonie. Dodatkowo w sztafecie Ala „dorzuciła” aż trzy złote medale! Dwa złota zdobyła w sztafetach
4×100 metrów stylem dowolnym i zmiennym. Alicja Tchórz wraz ze swoimi koleżankami była też
bezkonkurencyjna w sztafecie kobiet 4×200 m stylem dowolnym.