Medale Mistrzostw Europy!

31.05.2024

W chorwackim Osijeku, na jednym z najlepszych obiektów strzeleckich Starego Kontynentu, odbyły się Mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym. Byli tam przedstawiciele #kamanteam i… mamy medale!

Julia Piotrowska rozpoczęła zawody od zajęcia 2. miejsca w konkutencji karabunu dowolnego 3×20 strzałów. Następnie Julka „strzelała” w konkurencji karabin dowolny w trzech postawach „DUET” i wywalczyła czwartą lokatę. Drużynowo w karabinie dowolnym nasza zawodniczka zdobyła brąz, a w rywalizacji „TRIO” trzy postawy do swojego dorobku Julka dorzuciła brąz. Worek z medalami!

Maciej Kowalewicz w konkurencji karabinu dowolnego 3×20 strzałów zajął 9. miejsce. Niestety, aby awansować do finału brakło… jednego punktu. W konkurencji karabin dowolny w trzech postawach „DUET”, nasz przedstawiciel zajął 7. miejsce, a jego partnerką była Natalia Kochańska. Idąc dalej, Maciej wywalczył 15. lokatę w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc oraz w tej samej konkurencji drużynowo – 5. miejsce.

Teraz czas na Puchar Świata, na którym rywalizować będzie zarówno Maciek jak i Julka! Powodzenia!