Medale kajakarzy w Pucharze Polski!

30.04.2024

Medale kajakarzy w Pucharze Polski!

Kajakarze z rodziny #KSGOlympicDreams wzięli udział w pierwszych w tym sezonie zawodach z cyklu Pucharu Polski, które odbyły się w Wałczu. Mamy medale! 🙂

Kilkuset zawodników z 58 klubów stanęło do rywalizacji o obecność w reprezentacji narodowej na nowy sezon 2024. Jest już wieloletnią tradycją, że to właśnie wiosną w Wałczu rozgrywa się batalia o utrzymanie lub wywalczenie miejsca w polskiej kadrze. A jest o co walczyć, gdyż wielkimi krokami zbliżają się pierwsze Puchary Świata w Szeged (10-12 maja) i Poznaniu (24-26 maja), po których będzie wiadomo, komu najbliżej jest do olimpijskiej formy i wyjazdu do Paryża.

Nasi podopieczni spisali się świetnie! Arsen Śliwiński wywalczył złoty medal w rywalizacji C2 500m oraz srebrny medal w rywalizacji C1 500m.

Natomiast Justyna w znakomitym stylu wygrała próby czasowe kolejno na 2000 i 1000 metrów. To nie koniec, bo w finałowej rywalizacji na krótszym z dystansów znów wygrała, udowadniając, że na kilometr nie ma sobie równych!

 Zdecydowanie mam predyspozycje do dłuższych odcinków, więc wykorzystuję je najlepiej, jak potrafię. Czuję, że jestem dobrze przygotowana, nastawiłam się na pokazanie tego, co mam wytrenowane. Mimo, że jest to ważny sezon i narasta wewnętrzna presja, to przez cały okres przygotowań dałyśmy radę. Współpracowałyśmy, wzajemnie się wspierałyśmy i to na pewno duży element dodany, że razem idziemy do przodu mimo trudności – powiedziała Justyna w rozmowie z pzkaj.pl

Z kolei w rywalizacji K2 wywalczyła 3. miejsce w duecie z Katarzyną Kołodziejczyk. Justyna startowała również w K1 na 500 metrów i „zeszła” poniżej 2 minut, ale dało jej to czwartą lokatę.

Michał Łubniewski wywalczył piąte miejsce w półfinale C1 na 500 metrów i czwarte w finale B.