Medal Pucharu Świata!

15.05.2024

W węgierskim Szeged odbył się kajakarski Puchar Świata. W zawodach udział brali najlepsi sportowcy, w tym oczywiście przedstawiciele #kamanteam!

Justyna Iskrzycka po kapitalnej walce wywalczyła brązowy medal w „jedynce” na 1000 metrów. Natomiast w duecie z Katarzyną Kołodziejczyk w półfinale były najlepsze, a w finale uplasowały się na czwartej lokacie. Niewiele brakowało, a wywalczyłaby brąz. Polki przegrały medal z osadą ze Szwecji o sześć setnych sekundy.

Komentarz Justyny dla pzkaj.pl – Na pewno to jest celem każdej z nas, żeby być w tym składzie, pojechać na igrzyska i walczyć o najwyższe trofea. Więc to jest istotne dla każdej z nas, ale skupiamy się na tym, co jest tu i teraz. Mamy swoje zadania do wykonania i na pewno trzeba być mentalnie dobrze przygotowanym, żeby znieść presję i stres, bo na pewno jest on wyjątkowy pod tym względem. Dziś emocje na pewno były spore, bo to są pierwsze międzynarodowe starty. Są na pewno elementy do poprawy, więc rezerwy jeszcze są – powiedziała Iskrzycka.

Arsen Śliwiński w duecie z Aleksander Kitewskim zajęli szóste miejsce w konkurencji C2 na 500 metrów.