Marcin Ociepski i Michał Kądzioła wygrywają turniej Plaża Wolności 2022!

27.06.2022

Marcin Ociepski i Michał Kądzioła wygrywają turniej Plaża Wolności 2022!

Po trzech dniach zmagań w trzydziestostopniowym upale w Poznaniu… Kaman Beach Volleyball Team wygrał turniej Plaża Wolności 2022! To pierwszy, ale z pewnością nie ostatni wygrany turniej naszego duetu w tym sezonie!

Turniej rozpoczął się od wygrania z litewską parą Petravicius/Kerpe 2:0. Następnie, w drugiej rundzie również w stosunku 2:0, nasz zespół poradził sobie z parą Sdebel/Malec. Na koniec sobotniej rywalizacji, w walce o półfinał Kaman Beach Volleyball Team zmierzył się z duetem Chiniewicz/Jaroszczak i… również to spotkanie wygrał 2:0. To oznaczało, że para Ociepski/Kądzioła wywalczyła awans do niedzielnej walki o medale.

W pierwszym półfinale Plaży Wolności 2022, punktualnie o godzinie 12:00, na boisko wybiegli Ociepski/Kądzioła, a naprzeciwko nich Ciemachowski/Sobstyl. Oba sety zakończyły się wygraną Kaman Beach Volleyball Team do 16, a to oznaczało, że nasz zespół jako pierwszy zameldował się w finale!

W walce o złoty medal, po drugiej stronie siatki stanęli Groszek/Warzocha. Zarówno partia numer jeden, jak i numer dwa miały podobny przebieg. Wyrównany początek, później w środkowej fazie zbudowanie przewagi przez duet Ociepski/Kądzioła i później kontrolowanie gry. Wygrane do 16 i 15, a później… już tylko skok na najwyższy stopień podium i radość!

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Michał Kądzioła. – Za rok wrócimy do Poznania powalczyć o kolejny tytuł, bo gra nam się tutaj świetnie – powiedział tuż po turnieju nasz zawodnik.