Marcin Dzieński z medalem Pucharu Europy!

18.03.2024

W Lublinie rozegrany został Lotto Puchar Europy we wspinaczce na czas. Impreza po raz pierwszy została zorganizowana w polskim mieście, a udział w niej wzięli przedstawiciele #kamanteam i odegrali istotne role!

W Lotto Pucharze Europy wystartowało 21 zawodniczek i 26 zawodników, którzy prezentują najwyższy poziom we wspinaczce sportowej. W tym gronie znaleźli się Patrycja Chudziak oraz Marcin Dzieński, którzy znajdują się w gronie sportowców wspieranych przez Kaman Sport Group.

Marcin był jednym z faworytów do walki o najwyższe cele i… potwierdził, że te przewidywania były słuszne. Czas 5,49 dał spokojny awans do fazy pucharowej. Niezwykle emocjonujący był ćwierćfinałowy wyścig, w którym od początku Marcin biegł minimalnie za swoim rywalem. Ale ostatni, decydujący ruch szybciej i mocniej wykonał Dzieński. W półfinale Polak toczył wyrównany wyścig do połowy dystansu. Wtedy popełnił niewielki błąd i stracił szansę na awans. Natomiast w pojedynku o brązowy medal Marcin pokonał Austriaka Kevina Amona i osiągnął bardzo dobry rezultat!

Jestem bardzo zadowolony ze swojego startu. Nie wykonałem wprawdzie zakładanego celu, bo chciałem pobiec poniżej 5,20 sek., ale trzecie miejsce jest fajnym pocieszeniem. Za miesiąc startuję w Pucharze Świata w Chinach, a potem będę walczył o olimpijską kwalifikację – mówi Marcin Dzieński w rozmowie z portalem Kurier Lubelski.

W Pucharze Europy rywalizowała również Patrycja Chudziak, która z czasem 7,17 bez większych problemów zakwalifikowała się do finałów. Patrycja w pierwszej rundzie pewnie wygrała. Następnie w rywalizacji z Franziską Ritter, od startu była minimalnie za Niemką. Rywalka nie popełniła żadnego błędu i wygrała, a lublinianka z czasem 7,11 ukończyła rywalizację na 5. miejscu.