Mamy medal Mistrzostw Świata!

08.08.2022

Za nami Mistrzostwa Świata w kajakarstwie, które w dniach 03.08. – 07.08. rozgrywane były w kanadyjskim Halifax. Reprezentacja Polski zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. W 35 finałach, które zostały rozegrane w sobotę i niedzielę zobaczyliśmy aż 23. biało-czerwone osady. Co najważniejsze z naszej perspektywy, w gronie finalistów znaleźli się przedstawiciele Kaman Sport Group!

Nasza reprezentantka Justyna Iskrzycka w swoim biegu eliminacyjnym zajęła trzecie miejsce i wywalczyła bezpośredni awans do niedzielnego finału! Czas Justyny w eliminacjach to 4:15.81. W niedzielnym finale, który rozgrywany był w bardzo wietrznych warunkach, mocno „pod wiatr”, reprezentantka Kaman Team z czasem 4:34:46 zajęła… czwarte miejsce w finale. Do brązowego medalu zabrakło niewiele…
Wygrała australijka Alyssa Bull, na drugim miejscu wyścig zakończyła węgierka Eszter Rendessy, a trzecie miejsce przypadło reprezentantce Chorwacji – Anamarii Govorcinović, która wyprzedziła Justynę o 0,84 sekundy!
Czwarte miejsce to zawsze najgorsze miejsce dla sportowca… ale dla nas to wielki sukces!
Brawo Justyna!

Natomiast jeśli chodzi o rywalizację w „czwórkach” mężczyzn, to w składzie reprezentacji Polski znalazł się Arsen Śliwiński, który także jest reprezentantem Kaman Team. Biało-czerwoni, z czasem 1:39.91, zajęli drugie miejsce w kanadyjskim Halifax i zostali Vice-Mistrzami Świata! Złoty medal zdobyli Hiszpanie, którzy wygrali o… 0,49 sekundy. Na trzecim miejscu Ukraińcy. W składzie srebrnej „czwórki” oprócz Arsena znaleźli się jeszcze Aleksander Kitewski, Wiktor Glazunow oraz Norman Zezula.

Kaman Sport Group z medalem Mistrzostw Świata!