Maciek Kowalewicz i Julia Piotrowska brali udział w Pucharze Świata w Baku!

23.05.2023

Polscy strzelcy walczyli w azerskim Baku o medale w zawodach Pucharu Świata. Wśród najlepszych
nie mogło zabraknąć przedstawicieli #kamanteam!

Na zawodach w Baku pojawili się najlepsi strzelcy sportowi. W tym oczywiście zawodnicy #kamanteam – Maciej Kowalewicz oraz Julia Piotrowska. Zarówno Maciek, jak i Julia w Baku startowali w trzech konkurencjach. Pierwsza to karabin pneumatyczny Mixed Team, gdzie wspólnie
stworzyli 100% #kamanteam! W tej konkurencji Maciek i Julia zajęli 14. miejsce. Był to bardzo dobry
wynik, ponieważ obsada była z najwyższej półki.

Julia Piotrowska wystąpiła w następujących konkurencjach indywidulanych – karabin pneumatyczny
60 strzałów,
gdzie zajęła 51. miejsce. Druga to karabin dowolny 3×20 strzałów w trzech postawach –
klęcząc, leżąc oraz stojąc. Tutaj przedstawicielka #kamanteam zajęła 21. pozycję.

Jeśli chodzi o Maćka, to w konkurencji karabin pneumatyczny – 60 strzałów indywidualnie
przedstawiciel #kamanteam zajął 42. lokatę z wynikiem 626,2 pkt. Był to najlepszy wynik wśród
wszystkich zawodników z Polski.

Trzecią konkurencja był karabin dowolny 3×20 strzałów w trzech postawach – klęcząc, leżąc oraz
stojąc. Tutaj z wynikiem 586 pkt nasz zawodnik przeszedł eliminacje i w kwalifikacjach zajął 46.
miejsce z wynikiem 578 pkt
. W osiągnięciu lepszego wyniku przeszkadzały trudne warunki, na
otwartej strzelnicy wiał bardzo silny wiatr.

Jak podkreślali Julia i Maciek forma dopiero rośnie. Impreza docelowa to Mistrzostwa Świata, które
odbędą się również w Baku w sierpniu. Puchar Świata dał nowe doświadczenie i teraz czas na analizy oraz dalsze treningi. Trzymamy kciuki!