Maciej Kowalewicz z kwalifikacją olimpijską!

04.03.2024

Mistrzostwa Europy najlepszych strzelców i strzelczyń odbyły się w ubiegły weekend w węgierskim Gyor. Polacy spisali się świetnie! Byli wśród nich oczywiście przedstawiciele #kamanteam, którzy wywalczyli medale i kwalifikacje olimpijskie!

Maciej Kowalewicz zajął 4. miejsce w finale strzelania z karabinu pneumatycznego z 10 metrów. Przedstawiciel #kamanteam otarł się o podium. Do brązowego medalu zabrakło mu bowiem… 0,2 punktu. ALE! Wywalczył jednak kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu i to zdecydowanie odkłada na dalszy plan miejsce podczas ME!

Zająłem czwarte miejsce podczas Mistrzostw Europy. Mówi się, że to najgorsze miejsce dla sportowca. Jednak w tym wypadku chyba najlepsze jakie bym mógł sobie wymarzyć. Zdobyłem kwalifikację olimpijską, o którą walczę od dwóch lat! Ciężka praca zaowocowała wejściem do finału, a w finale również wykonałem dobrą pracę. Jestem z tego bardzo zadowolony, bo daje to mi spokój w przygotowaniach do Igrzysk” – powiedział Maciek na antenie Radia UWM FM.

Maciek startował również w konkurencji karabinu pneumatycznego MIX wraz z Anetą Stankiewicz. Tam z wynikiem 625,9 pkt. zajęli 24. miejsce. Następnie rywalizacja toczyła się w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn. W kwalifikacjach przedstawiciela #kamanteam uzyskał wynik 630,3 pkt i zakwalifikował się do finału z 7. miejsca. W finale wystartowało 4 zawodników, którzy do tej pory nie zdobyli kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie. Do zdobycia były dwie kwalifikacje. Maciej zajął ostatecznie 4 miejsce i tym samym został drugą osobą, która taką kwalifikacje wywalczyła. Dodatkowo drużynowo razem z Tomaszem Bartnikiem (Legia Warszawa) oraz Michałem Chojnowskim (Kaliber Białystok) Maciek wywalczył 10. miejsce z wynikiem 1879,9 pkt. To drużynowy rekord Polski. Ostatniego dnia odbyła się konkurencja karabinu pneumatycznego – trio mężczyzn i w niej panowie zajęli ostatecznie 12. miejsce.