KSG Warszawa zwycięża w derbach!

12.11.2023

KSG Warszawa zwycięża w derbach!

Za nami 6. kolejka zmagań siatkarskiej II Ligi Kobiet. W minioną sobotę nasza pierwsza drużyna podejmowała na własnym parkiecie lokalnego rywala – zespół AZS AWF Warszawa. Efekt? Kolejne zwycięstwo, kolejne 3 punkty do ligowej tabeli i utrzymujemy się na pozycji lidera rozgrywek w grupie 2.!

Ubiegły tydzień obfitował w siatkarskie emocje w wykonaniu naszej drużyny. Nie zdążyliśmy jeszcze w pełni ochłonąć po emocjach związanych ze spektakularnym zwycięstwem w Pucharze Polski w środku tygodnia, a już przyszło nam wrócić do ligowej rzeczywistości. Tym razem po drugiej stronie siatki stanął zespół AWF, prowadzony przez trenerów Piotra Najmowicza i Artura Wójcika.

Akademiczki podeszły do spotkania niezwykle zmotywowane, co zaowocowało zaciętym początkiem pierwszej partii. Walka punkt za punkt utrzymywała się mniej więcej do połowy seta, kiedy to zawodniczki naszej drużyny wrzuciły piąty bieg, uzyskały kilkupunktową przewagę i nie oddały inicjatywy praktycznie do końca spotkania. Kolejny świetny mecz rozegrały nasze przyjmujące – Aleksandra Jedut i Julia Grzelak, które były nie do zatrzymania w ataku. Warto również podkreślić świetną postawę rozgrywającej Martyny Tołkaczewskiej, która tuż przed spotkaniem wskoczyła do wyjściowego składu, zastępując lekko kontuzjowaną Maję Kott. Martyna stanęła jednak na wysokości zadania i świetnie poprowadziła grę naszej drużyny, w dużej mierze przyczyniając się do pewnego zwycięstwa w trzech setach.

To już szóste zwycięstwo KSG Warszawa w rozgrywkach II Ligi Kobiet. W dalszym ciągu pozostajemy jedynym niepokonanym zespołem w grupie 2. i z kompletem punktów przewodzimy ligowej tabeli!
Brawo dziewczyny, brawo trenerzy! Oby tak dalej!

KSG Warszawa vs AZS AWF Warszawa 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)