Komplet punktów po 4. kolejce siatkarskich zmagań!

30.10.2023

Komplet punktów po 4. kolejce siatkarskich zmagań!

W miniony weekend nasze zespoły rozegrały kolejną, czwartą już serię spotkań ligowych. Obie drużyny odniosły domowe zwycięstwa, co oznacza, że po czterech kolejkach pozostajemy niepokonani i z kompletem punktów zajmujemy najwyższe lokaty zarówno w II Lidze Kobiet jak i II Lidze Mazowieckiej!

II Liga Kobiet

Świadkami bardzo ciekawego, momentami elektryzującego pojedynku byli kibice zgromadzeni w hali OSiR Mokotów, gdzie na własnym parkiecie podejmowaliśmy drużynę Gadanii Gdańsk. Pierwszy set nie zwiastował wielu emocji – dzięki skutecznej grze nasze zawodniczki pewnie zwyciężyły 25:16. Początek drugiej partii również rozpoczął się pod nasze dyktando, prowadziliśmy już 7:2… aby za moment zobaczyć na tablicy wyników remis 7:7. Duża ilość prostych błędów i dobra gra przeciwniczek z Gdańska sprawiły, że drugi set padł łupem zespołu gości, a całe spotkanie miało poniekąd rozpocząć się od nowa.
Podrażnione słabszą grą w drugiej partii nasze zawodniczki wyszły na parkiet niezwykle zmotywowane, w miejsce Julii Grzelak na boisku zameldowała się Weronika Urbańska, która świetnie spisywała się zarówno w ataku jak i na zagrywce. Pewna gra naszej drużyny i wygrywamy wysoko trzecią partię 25:12. Czwarty set to najbardziej wyrównana część meczu, jednak ostatecznie to nasz zespół zachował więcej zimnej krwi, co zaowocowało zwycięstwem w całym spotkaniu 3:1! To czwarte z rzędu zwycięstwo w II Lidze Kobiet, z kompletem punktów zajmujemy obecnie drugą lokatę w tabeli, a wyprzedza nas jedynie drużyna z Uniwersytetu Gdańskiego (lepszy bilans setów).

KSG Warszawa vs Gedania Gdańsk 3:1 (25:16, 18:25, 25:12, 25:21)

II Liga Mazowiecka

Bardzo ciekawe widowisko zapewniły także siatkarki naszej drugiej drużyny! Podopieczne trenerki Olgi mierzyły się na własnym parkiecie z drużyną Promotora Gózd. Zespół gości postawił bardzo trudne warunki, każdy set to walka o każdy punkt, a o końcowym wyniku decydowały detale. Wszystkie trzy partie kończyły się jedynie dwupunktową przewagą naszej drużyny, co najlepiej obrazuje jak trudne było to spotkanie. Najważniejsze jednak, że w kluczowych momentach to nasz zespół potrafił zachować więcej zimnej krwi i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrana w trzech setach zapewniła nam komplet punktów do ligowej tabeli, dzięki czemu pozostajemy liderem II Ligi Mazowieckiej! Brawo!

KSG Warszawa II vs Promotor Gózd 3:0 (27:25, 25:23, 30:28)