Kolejny tydzień pełen sukcesów w wykonaniu UKS Atena Kaman Warszawa!

25.10.2022

Za nami kolejny, bardzo dobry tydzień w wykonaniu Atenek i spektakularne zwycięstwo młodziczek.

Zaczynamy go od pojedynku dwóch stołecznych drużyn, UKS Ateny Kaman Warszawa z MUKS Spartą Warszawa w ramach I ligi juniorek. Obie drużyny grały ze sobą już wiele spotkań i każde z nich zawsze stało na wysokim poziomie. Tak było również tym razem. Ekscytujące spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem Ateny 3:1.

W sobotę swoje meczy zagrały dwa zespoły kadetek grające kolejno w pierwszej i drugiej lidze. Pierwsza drużyna mierzyła się z UMKS MOS Wola II Warszawa. Mecz był bardzo zacięty i we wszystkich odsłonach widać było walkę o każdy punkt. Pierwsze dwa sety zapisały na swoim koncie siatkarki z Woli, kolejno do 18 i 21 punktów. W trzecim secie jeszcze większa walka i wygrana Ateny Kaman Warszawa. Czwarty set to dla jednych możliwość zakończenia spotkania i zdobycia 3 punktów, a dla drugich walka o pozostanie w grze. Niestety, po długiej walce set padł łupem siatkarek z Woli i tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla mosowianek.

W II lidze mazowieckiej kadetki stołeczne siatkarki mierzyły się z 4 Koła PTS Płońsk. Spotkanie od samego początku przebiegało na korzyść Ateny Kaman Warszawa i było w nim widać dominację naszych zawodniczek. W pierwszym secie przy stanie 2:1 w pole zagrywki weszła kapitan zespołu, Alicja Subda i z niego nie zeszła aż do końca seta. Jej skuteczne zagrywki oraz brak popełniania błędów przez drużynę przyczyniły się do wygrania całego seta 25:1. Kolejne partie to tak samo pokaz sił zawodniczek z
Warszawy. Spotkanie przebiegało pod nasze dyktando, dzięki temu na boisku mogły zaprezentować się wszystkie zawodniczki.

Tydzień kończymy z przytupem i wielkimi newsami. Swój pierwszy turniej ligowy grał pierwszy zespół młodziczek. Jeśli mielibyśmy go określić jednym słowem, to byłaby to DOMINACJA. W całym turnieju Atenki mierzyły się z drużynami Sparty Warszawa, MOS 1 i MOS 2 Wola Warszawa, Victoria Lubowidz oraz LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Siatkarki Ateny bardzo dobrze weszły w cały turniej i już po pierwszy dniu miały na swoim koncie trzy zwycięstwa. Drugiego dnia powtórzyły swoje wstępy i wygrały dwa kolejne mecze. W całym turnieju widoczna była potęga i siła Atenek, świadczyć mogą o tym np. wyniki setów. W żadnej z 10 wygranych partii, przeciwniczkom nie udało się zdobyć 20 punktów. Nie mając sobie równych, Atenki pewnie wygrały cały turniej i plasują się teraz na pozycji lidera w lidze mazowieckiej.