Kolejny medal Mistrzostw Mazowsza!

14.02.2023

Kolejny weekend i kolejny udział Atenek w Turnieju Finałowym Mistrzostw Mazowsza.
W miniony weekend na hali przy ulicy Rogalińskiej został rozegrany kolejny Turniej Finałowy
Mistrzostw Mazowsza, tym razem w kategorii Kadetek. Nie mógłby się on odbyć bez udziału
zawodniczek Ateny Kaman Warszawa. Podczas jego trwania Atenki zmierzyły się z
zawodniczkami LTS Legionovii Legionowo oraz dwóch zespołów MOS Wola Warszawa.
Atenki rozpoczęły swoje zmagania w piątek 10. Lutego. Ich pierwszym rywalem był zespół z
Legionowa. W całym meczu walka była bardzo wyrównana, jednak nasze zawodniczki
musiały uznać wyższość przeciwniczek. Zespół z Legionowa wygrał całe spotkanie 3:0
(25:20, 25:21, 25:20).

Drugiego dnia turnieju nasze zawodniczki mierzyły się z pierwszą drużyną MOS-u Wola
Warszawa. Tak jak poprzednie spotkanie, to również stało na bardzo wysokim poziomie. Po
obu stronach siatki było widać walkę o każdy punkt. Jednak do naszej gry wkradły się
niewymuszone błędy. W tym spotkaniu również musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek.
MOS Wola I wygrał spotkanie 3:0 (25:17, 25:15, 25:22)

Ostatniego dnia turnieju nasze zawodniczki rozegrały kolejne derby Warszawy. Tym razem
zmierzyły się z drugą drużyną zespołu z Woli. Bez wątpienia było to najbardziej
emocjonujące spotkanie całego turnieju. Oba zespoły walczyły w nim o brązowy medal
Mistrzostw Mazowsza. Mecz rozpoczęliśmy od falstartu przegrywając pierwszego seta
10:25. Drugi set niestety również nie poszedł po naszej myśli i przegraliśmy go 15:25. W
meczu przegrywaliśmy już 0:2, jednak nasze zawodniczki tak łatwo się nie poddają. Trzecia
odsłona tego spotkania była odrodzeniem naszego zespołu. Atenki wyeliminowały wszystkie
błędy własne i gładko wygrały seta 25:14, był to pokaz siły naszego zespołu. Czwarty set dla
gospodyń był możliwością na zakończenie całego spotkania, a dla nas walką o pozostanie w
grze i walce o brązowy medal. Był to bardzo emocjonujący set ponieważ oba zespoły chciały
zrealizować swój cel. Jednak to nasze zawodniczki zachowały zimną krew i po
emocjonującej końcówce wygrały partię 25:23. Wiadome było, że brązowego medalistę
Mistrzostw Mazowsza wyłoni tie-break. Lepsze okazały się w nim być nasze zawodniczki i to
one zdobyły 15 punkt. Tym samym wygrały całe spotkanie i zajęły 3. miejsce w Turnieju
Finałowym Mistrzostw Mazowsza.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. MOS Wola Warszawa I
2. LTS Legionovia Legionowo
3. UKS Atena Kaman Warszawa
4. MOS Wola Warszawa II

Teraz z niecierpliwością czekamy na losowanie grup ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski
W Mistrzostwach Mazowsza kadetek zajmujemy trzecie miejsce!