Kolejne medale strzelców sportowych!

23.04.2024

Kolejne medale strzelców sportowych!

W miniony weekend odbyła się I Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym, a krajowa czołówka sprawdziła swoje umiejętności podczas zawodów we Wrocławiu. Wśród zawodników znaleźli się przedstawiciele Kaman Sport Group i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony!

Zawody zorganizowano na terenie strzelnicy WKS Śląsk Wrocław. W rywalizacji wzięło udział ponad trzystu polskich strzelców, zarówno w gronie seniorów, jak i juniorów. W tym Julia Piotrowska oraz Maciej Kowalewicz, którzy wspierani są na co dzień przez Kaman Sport Group.

Julia startowała tylko w jednej konkurencji, gdyż udział w innych konkurencjach był niemożliwy. Powodem był udział Julii w wydarzeniu na którym prezentowane były stroje polskich olimpijczyków na IO w Paryżu. Przedstawicielka #KSGTeam w konkurencji karabin dowolny 3X20 strzałów zajęłam drugie miejsce i wyrównała rekord Polski. Brawo!

Z fantastycznej strony zaprezentował się Maciej Kowalewicz, który zdobył aż trzy medale. W kategorii karabin pneumatyczny 60 strzałów – 626,7 pkt – 3 miejsce, karabin dowolny 3×20 strzałów – 578 pkt – 1 miejsce, karabin dowolny 60 strzałów leżąc – 622,9 pkt – 1 miejsce. Ogromne brawa i gratulacje!

Swój start uważam za bardzo dobry. Popełniłem kilka błędów w karabinie pneumatycznym i jedna seria niestety nie była taka jak pozostałe, ale nadal jestem zadowolony z  wyniku. Jeśli chodzi o konkurencję na 50 m, czyli trzy postawy oraz konkurencję  „leżąc”, to mieliśmy w tym roku bardzo ciężkie warunki pogodowe. Było bardzo zimno i padał deszcz, jednak mimo to zdobyłem dwa złote medale w tych konkurencjach, co również bardzo mnie cieszy. Jest to kolejny etap przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Najważniejsze, że wiem, nad czym jeszcze pracować i na tym będę się skupiać w najbliższych treningach – powiedział multimedalista Maciej Kowalewicz w rozmowie z infosport.pl.

Druga runda cyklu odbędzie się 15-19 maja w Bydgoszczy, a trzecia 13-16 czerwca w Ustce Lędowo. 

Trzymamy kciuki i… #wieszocokaman!