Kolejne medale Plaży Open!

12.06.2023

Kolejne medale Plaży Open!

Za nami kolejny turniej w ramach cyklu Plaża Open. Po turnieju w Mysłowicach, przyszedł czas na Myślenice. #Kamanteam ponownie pokazał kawał dobrej siatkówki! Mamy kolejne medale!

Para Kruk/Korycki w ostatnich turniejach kończyła rywalizację też za podium. W związku z tym teraz byli podwójnie zmotywowani do tego, aby… wywalczyć medal! Turniej rozpoczęli od wygranej 2:0 z parą Pihera/Mrkous. W drugim meczu turnieju po drugiej stronie siatki stanęli Lejawa/Beta i po trzysetowym pojedynku górą ponownie był #kamanteam! Trzeci mecz pierwszego dnia to rywalizacja z parą Podborączyński/Lorenc i kolejne trzysetowe spotkanie. Tym razem górą rywale, którzy w tie-breaku wygrali 16:14, co pokazuje jak wyrównane było to spotkanie! 

Oznaczało to, że drugiego dnia trzeba będzie powalczyć o strefę medalową. Rywalami byli ponownie Pihera/Mrkous i ponownie górą był duet Kaman BV Team Korycki/Kruk. Strefa medalowa wywalczona i trzy godziny później rozpoczęła się batalia o finał. Przeciwnikami byli Groszek/Ciemachowski. Pierwszy set 21:19, drugi 21:12 i… awans do finału dla pary Korycki/Kruk! 

W finale po drugiej stronie siatki stanęli Waber/Ježek. Premierowa partia dla rywali 21:13, w drugim #kamanteam wrócił do dobrej gry i wygrał 21:19. O zwycięstwie decydował tie-break, którego 15:7 wygrali rywale i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium. Korycki/Kruk ze srebrem! Gratulujemy! 

Tempa nie zwalnia damska para #kamanteam! Justyna oraz Iza na początku sezonu prezentują bardzo wysoki poziom, który podczas turnieju w Myślenicach… potwierdziły! Wszystkie mecze wygrane 2:0 i pewne zwycięstwo w turnieju. Rywalki miały problemy z przekroczeniem bariery 15 punktów, a kilka z setów zakończyły się wygranymi do 10, a jeden nawet do 9! W finałowym meczu rywalkami była para Kaczmarek/Gierczyńska, które próbowały nawiązać walkę z duetem #kamanteam, ale Justyna oraz Iza były nie do złamania. 21:14, 21:13 i złoto dla Kaman BV Team

To nie był jedyny sukces Justyny i Izy, gdyż kolejnego dnia zostały „królowymi plaży”, wygrywając turniej King of the Court. To siatkówka plażowa w innowacyjnej formule, w której gra się na czas, a w meczu, w systemie rotacyjnym, bierze udział jednocześnie… pięć drużyn. Boisko podzielone jest na dwie strefy: strefa zwycięzców i strefa pretendentów, a punkty zdobywa się wyłącznie przebywając w strefie zwycięzców. Gratulujemy… razy dwa!