Kolejne mecze, kolejne turnieje, kolejne zwycięstwa – podsumowanie tygodnia w UKS Atena Kaman Warszawa

21.11.2022

Bardzo intensywny, choć udany tydzień dla wszystkich zespołów Ateny Kaman Warszawa.

Rozpoczynamy go od spotkania drugiego zespołu kadetek, który na wyjeździe mierzył się z drużyną 4 Koła PTS Płońsk. Było to już drugie spotkanie obu drużyn w tym sezonie. Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando i było tylko pokazem siły Warszawianek. Świadczyć o tym mogą wyniki wszystkich setów, w których przeciwniczkom udało się zdobyć maksymalnie 12 punktów. Podczas meczu na boisku mogliśmy obserwować wszystkie zawodniczki i wszystkie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.

Następnego dnia, we wtorek 15 listopada, swoje spotkania zagrał trzeci zespół kadetek oraz drugi juniorek. Młodsze zawodniczki na swoim terenie podejmowały MKS Olimp Mińsk Mazowiecki. Było to szybkie zwycięstwo w dobrym stylu. Gospodynie dominowały od samego początku i wszystkie sety wygrały kolejno do 7, 10 i 14. Spotkanie juniorek też możemy zaliczyć do bardzo udanych Derbów Warszawy. Na hali przy ul. Lindego Atenki mierzyły się z siatkarkami Sparty Warszawa. Pierwsze dwa sety stały na wysokim poziomie. Widać było walkę o każdy punkt, oba zespoły popełniały mało błędów własnych i skutecznie wyprowadzały ataki. Jednak to Atenkom udało się postawić w nich “kropkę nad i” i oba z nich wygrać 25:21. Trzeci i tym samym ostatni set był przeciwieństwem dwóch poprzednich. Od samego początku dominowały w nim nasze siatkarki, które nie pozwoliły rywalkom przekroczyć bariery 12 punktów. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Ateny Kaman Warszawa!

W czwartek 17 listopada dwa wielkie mecze zostały rozegrane na hali przy ulicy Konwiktorskiej. Oba spotkania były derbami stolicy, w których kadetki grały z drużyną Sparty, natomiast juniorki z UMKS Mos Wola. Kadetki nie miał przed sobą łatwego zadania, jednak spisały się znakomicie. W pierwszej partii gra była na bardzo wysokim poziomie, widać było walkę o każdy punkt. Jednak to naszym siatkarkom w końcówce udało się zniwelować błędy własne i wygrać tego seta. Kolejne dwie odsłony tego meczu przebiegały już pod dyktando gospodyń. Nasze siatkarki grały jak z nut, popełniając mało błędów własnych i wyprowadzając skuteczne ataki. Drugi i trzeci set zakończyły się wynikami 25:13. Z całego spotkania zwycięsko wyszły siatkarki Ateny Kaman Warszawa wygrywając je 3:0.

W tym samym czasie odbywał się mecz zespołu juniorek z ekipą UMKS MOS Wola Warszawa. Atenki bardzo pewnie weszły w spotkanie. Popełniały mało błędów własnych oraz były skuteczne w ofensywie. Pierwsza partię udało się wygrać do 13. W drugim secie pojawiła się większa walka, jednak to i tak nasze siatkarki zakończyły go zwycięsko. W trzeciej i tym samym ostatniej partii, widać było już tylko dominację Atenek. Była to udana partia w wykonaniu naszych siatkarek, które wygrały ją 25:7 i tym samym cały mecz 3:0.

W piątek bardzo trudne zadanie miał przed sobą drugi zespół kadetek, który na wyjeździe podejmował Olimp Tłuszcz. Spotkanie od samego początku stało na najwyższym poziomie i przysporzyło kibicom wiele emocji. W pierwszych dwóch setach Atenkom brakowało koncentracji, przez co popełniały dużo błędów własnych. Przeciwniczki też mogły się pochwalić dużą skutecznością w polu zagrywki. Pierwsze dwie partie wygrane przez rywalki do 21 i 18. Mimo niekorzystnego dla nas wyniku, atenki się nie poddały i zdołały odmienić losy całego spotkania. W trzeciej partii zmniejszyły liczbę błędów własnych i zaczęły dużo agresywniej serwować. To pozwoliło wygrać nam kolejne dwa sety i doprowadzić do tie-breaka. W piątą i tym samy ostatnią partię tego meczu Atenki weszły bardzo pewnie i od samego początku ją zdominowały. Wygraliśmy tie break 15:7 i tym samym całe spotkanie 3:2.

W weekend odbywały się turnieje ligowe młodziczek, w których występowały wszystkie trzy nasze zespoły. Pierwsza drużyna Ateny w pierwszej lidze, druga drużyna w lidze trzeciej, a trzecia drużyna w dziewiątej. Pierwsza drużyna młodziczek zdominowała cały turniej. Nasze siatkarki z kompletem zwycięstw wygrały całe zawody. Pierwszy zespół młodziczek, który startuje również w kategorii kadetka w II lidze, nadal pozostaje niepokonany!

Celem drugiej drużyny było utrzymanie się w trzeciej lidze. Cel udało się zrealizować, jednak jak mówi trener Wrotek niedosyt pozostaje. Siatkarki Ateny Kaman Warszawa podczas całego turnieju wygrały dwa z pięciu spotkań. Trzeci zespół młodziczek w turnieju wygrał dwa z trzech spotkań. Z takimi wynikami nasze zawodniczki wygrały cały turniej i tym samym awansowały do ligi ósmej. Cel zrealizowany i bierzemy się dalszej do pracy.

Ten tydzień był bardzo intensywny i pełen emocji. Nasze siatkarki pokazały się w swoich meczach z jak najlepszej strony. W związku z tym, możemy być spokojni o wyniki nadchodzących spotkań. Z przyjemnością poinformujemy Was o wynikach w kolejnych podsumowaniu! 🙂