Kolejne ligowe zwycięstwa KSG Warszawa!

25.10.2023

Za nami kolejny udany weekend w wykonaniu naszych zespołów! W minioną sobotę KSG Warszawa rozegrała mini derby Warszawy, pokonując w czterech setach drużynę AZS Warszawa. Natomiast w niedzielę zespół rezerw udał się na wyjazdowe spotkanie do Kozienic, które wygrał bez straty seta i umocnił się na pozycji lidera II Ligi Mazowieckiej!

II Liga

Sobotni mecz w ramach 3. kolejki II Ligi Kobiet nasz zespół rozgrywał w Warszawie, jednak gospodarzem spotkania były rywalki, reprezentujące drużynę AZS Warszawa. Mecz nie rozpoczął się dla nas najlepiej – spora ilość błędów własnych oraz dobra gra naszych przeciwniczek, przede wszystkim w obronie i kontrataku doprowadziły do porażki w pierwszej partii 25:20. Ten zimny prysznic był jak widać potrzebny, gdyż na drugiego seta nasze zawodniczki wyszły podwójnie skoncentrowane, co zaowocowało znacznie lepszą skutecznością i pewną wygraną 14:25. Trzecia i czwarta partia to kontynuacja dobrej gry naszej drużyny – w ataku świetnie spisywała się Aleksandra Jedut, która wraz z równie dobrze dysponowaną Mają Kott poprowadziła drużynę do zwycięstwa w całym meczu 1:3! Tym samym po trzech kolejkach nasza drużyna ma na koncie komplet punktów i zajmuje aktualnie 2 miejsce w tabeli, ustępując miejsca jedynie drużynie AZS Uniwersytet Gdański, który wyprzedza nas lepszym bilansem setów. Natomiast już w najbliższą sobotę czeka nas bardzo ciekawe spotkanie w ramach 4. kolejki II Ligi Kobiet, w której to na własnym parkiecie podejmiemy inną drużynę z Gdańska, zajmującą obecnie 4 miejsce w tabeli Gedanię. Serdecznie zapraszamy na Niegocińską 2a do hali OSiR Mokotów, mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

AZS Warszawa vs KSG Warszawa 1:3 (25:20, 14:25, 14:25, 19:25)

II Liga Mazowiecka

W niedzielę świetną passę kontynuowały także zawodniczki KSG Warszawa II, występujące w II Lidze Mazowieckiej. Tym razem zawodniczki trenerki Olgi udały się na wyjazdowy mecz do Kozienic, gdzie podejmowały tamtejszy MUKS Joker. Nasza drużyna nie pozostawiła rywalkom złudzeń, zwyciężając pewnie w trzech setach i umacniając się na pozycji lidera tabeli! 3 mecze, 3 zwycięstwa, 0 straconych setów – oby tak dalej! W najbliższą sobotę mecz domowy w ramach 4. kolejki, w którym w hali przy ul. Deotymy podejmiemy zespół Promotor Gózd. Serdecznie zapraszamy!

MUKS Joker Kozienice vs KSG Warszawa II 0:3 (21:25, 16:25, 22:25)