Mikołaj Snopkowski

Mikołaj Snopkowski

Podstawowe informacje

Miejsce urodzenia: Warszawa

Data urodzenia: 09.07.1992

Klub:

Moje osiągnięcia
O mnie

1. Dlaczego właśnie siatkówka?

Siatkówka zainteresowałem się wieku 10 lat za sprawą Roberta Szczerbaniuka który występował w zespole z Kędzierzyna. Pierwsza dużą imprezę która zobaczyłem na własne w oczy ( zajmowałem się podawaniem piłek zawodnikom) spowodowała u mnie jeszcze większą ciekawość i chęć pracy nad sobą to Puchar Polski z 2004. Swoja przygodę jako zawodnik zaczynałem w klubie KS Metro Warszawa u boku trenera Andrzeja Wrotka. Niestety przez kontuzje, nie udało mi się odnieść licznych sukcesów na siatkarskich parkietach. Mój rocznik zdobywał medale mistrzostw polski.

. Jakie cechy musi posiadać dobry trener?

Pasja- bez niej ciężko odnaleźć chęć do pracy i ciągłego rozwijania się. Prawdziwość/autentyczność szczególnie w szkoleniu młodzieży jest to bardzo ważne, dzieciaki szybko wyłapują kłamstwa, obłudę i tracą wiarę w trenera a bez tego ciężko jest wpłynąć na rozwój zawodniczek. Cierpliwość- trzeba wykazywać się duża cierpliwością, małymi konsekwentnymi kroczkami może dojść na sam szczyt. A w pracy z dziewczynami trzeba emanować aż nadludzką cierpliwością.

3. Jeśli jest cecha, którą chciałabyś w sobie zmienić to byłaby to...?

Wciąż jestem młodym trenerem który dopiero zaczyna swoją przygodę z Siatkówką i który cały czas chce się rozwijać. Wiec jako moja wadę mogę wymienić „jeszcze” brak doświadczenia. Ale dzięki Kaman właśnie zbieram kolejne potencjalne doświadczenia.